Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

22 listopada odbędzie się uroczysta promocja Kalendarza Grudziądzkiego

Dwudziestego drugiego listopada, a więc w najbliższą środę, w Klubie Akcent odbędzie się uroczysta promocja „Kalendarza Grudziądzkiego 2024”, wydawnictwa firmowanego przez Grudziądzkie Towarzystwo Kultury. Wstęp wolny.

Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 17.00. W nowym Kalendarzu czytelnicy znajdą mnóstwo tekstów dotyczących lokalnej historii i życia kulturalnego, m.in. na temat Walthera Hermanna Nernsta, jedynego grudziądzanina będącego laureatem Nagrody Nobla, czy buntu w grudziądzkiej cytadeli, mającego miejsce w drugiej połowie XIX wieku.

W numerze znajdują się również teksty o pejzażyście Wilhelmie Burzy oraz o cmentarzu wojennym w Mełnie. To oczywiście tylko nieliczne spośród obecnych na tych łamach tematów. Zachęcamy do lektury tego prestiżowego rocznika, w którym dobrych artykułów i inspirujących tematów nigdy nie brakowało.

Uroczystość uświetni występ Chóru Alla camera oraz wykonawców z Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Dzień II Jarmarku św. Mikołaja 2023 w Grudziądzu zakończył się w późnych godzinach wieczornych przy pięknych muzycznych rytmach. Zapraszamy do relacji!
8 grudnia 2023
Rozmowy z pasją – wywiad z Katarzyną Kuligowską
8 grudnia 2023
Nadesłane zdjęcia z Jarmarku św. Mikołaja
7 grudnia 2023
Mikołajkowy Turniej w Piłkę Halową Szkół Ponadpodstawowych w Grudziądzu
7 grudnia 2023
Ale było Czad-owo! W dniu 7 grudnia, odbyło się spotkanie prowadzone przez Panią Teresę Mazurkiewicz, która opowiadała o Afrykańskim Czadzie. 
7 grudnia 2023
Derby z Bydgoszczą w piątek 8.12!
7 grudnia 2023