Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Dekorglass minimalnie lepszy od Olimpii-Unii (2:3)

Piątkowy mecz tenisa stołowego pomiędzy drużynami ASTS Olimpia-Unia a KS Dekorglass dostarczył wielu emocji i zaciętej rywalizacji, kończąc się rezultatem 2:3 na korzyść KS Dekorglass Działdowo.
Do Grudziądza trener Piotr Szafranek awizował kolejnego reprezentanta Korei Południowej- Park Gyuhyeona. 18-letni zawodnik miał okazję wystąpić w ubiegłym sezonie na początku rozgrywek. Później zastąpił go jego rodak Jeongwoo Park, który był niekwestionowanym liderem zespołu.
W pierwszym pojedynku Gyuhyeon Park zmierzył się z Jakubem Dyjasem w zaciętym starciu, które zakończyło się wynikiem 2:3. Mimo że Park odnotował dwa wygrane sety, Dyjas zdołał zdobyć decydujące punkty w piątym secie, wygrywając 6:2.
Następnie Rafał Formela stanął naprzeciwko Jonathana Groth (nr 30 w rankingu światowym), ale niestety musiał uznać wyższość Duńczyka w trzech setach.
Konstantinos Angelakis jednak przywrócił nadzieję drużynie ASTS Olimpia-Unia, odnosząc pewne zwycięstwo 3:0 nad Kaiem Konishim. To na pewno spora niespodzianka, gdyż można było spodziewać się wyrównanego pojedynku.
Gyuhyeon Park, po emocjonującym meczu, zdołał zrewanżować się za porażkę poprzednio, pokonując Jonathana Grotha wynikiem 3:2. To zwycięstwo dało dodatkowego kopa drużynie i zapewniło kolejne ligowe punkty z faworyzowanym rywalem.
W rozgrywce deblowej Konstantinos Angelakis i Rafał Formela stanęli naprzeciwko Jakuba Dyjasa i Kaii Konishiego. Po zaciętej walce, to jednak para deblowa gości okazała się zwycięska, pokonując naszych zawodników 3:1.
Ostatecznie KS Dekorglass wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, jednakże każda partia dostarczyła emocjonujących chwil dla kibiców, a zawodnicy obu drużyn udowodnili swoje umiejętności i determinację przy tenisowym stole.

Wyniki 7 kolejki

Olimpia-Unia Grudziądz – Dekorglass Działdowo 2:3
Park Gyuhyeon – Jakub Dyjas 2:3 (8:11, 11:3, 4:11, 13:11, 2:6)
Rafał Formela – Jonathan Groth 0:3 (3:11, 2:11, 5:11)
Konstantinos Angelakis – Kaii Konishi 3:0 (11:8, 11:9, 13:11)
Park Gyuhyeon – Jonathan Groth 3:2 (11:5, 11:7, 7:11, 4:11, 6:4)
Rafał Formela/Konstantinos Angelakis – Jakub Dyjas/Kaii Konishi 1:3 (5:11, 11:9, 7:11, 6:11)

AZS AWFiS Balta Gdańsk – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Szymon Malicki – Miłosz Redzimski 0:3 (7:11, 11:13, 8:11)
Tomasz Tomaszuk – Panagiotis Gionis 0:3 (6:11, 8:11, 4:11)
Kim Donghyun – Marek Badowski 3:1 (9:11, 11:9, 11:8, 11:2)
Szymon Malicki – Panagiotis Gionis 0:3 (5:11, 9:11, 5:11)

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – SBR Dojlidy Białystok 2:3
Jang Woojin – Damian Węderlich 3:0 (11:8, 11:6, 11:5)
Artur Grela – Wang Zeng Yi 1:3 (7:11, 11:9, 8:11, 9:11)
Vladislav Ursu – Asuka Machi 3:2 (11:13, 11:9, 8:11, 13:11, 6:3)
Jang Woojin – Wang Zeng Yi 1:3 (11:8, 9:11, 5:11, 7:11)
Artur Grela/Vladislav Ursu – Damian Węderlich/Asuka Machi 1:3 (8:11, 6:11, 11:8, 8:11)

Palmiarnia Zielona Góra – Petralana TTS Polonia Bytom 2:3
Taisei Matsushita – Patryk Zatówka 3:1 (13:11, 11:4, 9:11, 11:7)
Patryk Bielecki – Patryk Chojnowski 0:3 (3:11, 6:11, 3:11)
Mateusz Zalewski – Viktor Brodd 2:3 (5:11, 8:11, 11:7, 11:8, 1:6)
Taisei Matsushita – Patryk Chojnowski 3:2 (9:11, 7:11, 13:11, 11:8, 6:4)
Mateusz Zalewski/Patryk Bielecki – Patryk Zatówka/Viktor Brodd 1:3 (9:11, 11:8, 3:11, 2:11)

Oxynet Jarosław – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 2:3
Quadri Aruna – Piotr Cyrnek 3:2 (8:11, 11:7, 11:13, 11:6, 6:2)
Alan Kulczycki – Jeongwoo Park 0:3 (7:11, 9:11, 6:11)
Andrej Gacina – Robert Floras 3:0 (11:2, 11:5, 11:4)
Quadri Aruna – Jeongwoo Park 2:3 (6:11, 11:8, 11:6, 7:11, 5:6)
Andrej Gacina/Alan Kulczycki – Daniel Bąk/Piotr Cyrnek 0:3 (5:11, 9:11, 10:12)

Akademia Zamojska Zamość – Poltarex Pogoń Lębork 3:0
Shodai Sakane – Sławomir Dosz 3:0 (11:6, 11:7, 11:8)
Piotr Chodorski – Jan Zandecki 3:1 (12:14, 14:12, 11:3, 11:7)
Jesus Cantero – Adam Dosz 3:2 (8:11, 16:14, 2:11, 11:3, 6:1)