Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Już w najbliższą sobotę półmaratończycy powalczą w Grudziądzu o Mistrzostwo Polski.

Około 450 biegaczy weźmie udział w sobotnich 32. PZLA Mistrzostwach Polski w Półmaratonie i Mistrzostwach Polski Amatorów w Półmaratonie, które odbędą się w Grudziądzu. Start i metę wyznaczono na Stadionie Centralnym, a trasa będzie wiodła ulicami naszego miasta.

Na linii startu, która będzie zlokalizowana na Stadionie GKS Olimpia, stanie około 450 zawodników. Zanim o godzinie 11:00 usłyszymy sędziowski wystrzał do startu, od godziny 10:00 na terenie stadionu, odbywać się będą biegi dzieci, w których weźmie udział około 250 osób.

– Trasa będzie wspaniała, bo biegnie na początek starówką, wybiegamy ze stadionu, biegniemy przez Rynek i następnie w stronę osiedla Rządz, później mamy blisko 5 km przez Las Komunalny, również asfaltowymi drogami i wrócimy ulicą Warszawską już w kierunku Stadionu Centralnego. Ostatnie kilkaset metrów dla biegaczy będzie bardzo fajne, bo ul. Mickiewicza zbiegną w dół, w kierunku stadionu i około godz. 12.03 poznamy mistrza Polski, a około godz. 12.10 mistrzynię – mówi Marcin Jędrak, dyrektor zawodów.

Trasa tego niezwykłego biegu, będzie wiodła w całości po terenie naszego miasta – w większości są to główne ulice, które na czas biegu będą stopniowo zamykane. Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ utrudnienia w ruchu mogą potrwać około 2 godzin, ale jak podkreślają organizatorzy na konferencji, służby odpowiedzialne za organizację ruchu, będą starały się przepuszczać auta, gdy to będzie tylko możliwe i nie stwarzać zagrożenia dla biegaczy. Najgorsza sytuacja będzie występować na ul. Chełmińskiej, która zawodnicy będą pokonywać w całości oraz na osiedlu Lotnisko. Tam problem z przejazdem może występować około 1,5 godziny.

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami organizacyjnymi, do których link zamieszczamy TUTAJ

To jak z kim widzimy się na trasie bądź na stadionie i będziemy głośno dopingować naszych wspaniałych biegaczy? Kto nie może do nas dołączyć niech śledzi portal Grudziądz Miasto Otwarte – tam będzie dostępna obszerna relacja z sobotniego wydarzenia.

GALERIA

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024
18 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków – relacja ze spaceru po Parku Miejskim
19 kwietnia 2024
Do 21 kwietnia zapisy na Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego do Rulewa
19 kwietnia 2024
Grudziądza Wiosna Teatralna – ostatni weekend
19 kwietnia 2024