Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Stypendia artystyczne na drugą połowę 2023 roku

Czterech grudziądzkich artystów otrzymało stypendia Miasta Grudziądza w dziedzinie kultury i sztuki na drugie półrocze 2023 roku. Wsparcie uzyskały trzy projekty muzyczne oraz jeden graficzny.

Miejskie stypendia artystyczne stanowią formę wsparcia finansowego udzielanego mieszkającym w Grudziądzu twórcom. Wsparcie projektów lokalnych służy motywowaniu artystów do podejmowania wyzwań w działalności twórczej oraz sprzyja realizacji autorskich projektów kulturalnych.

Komisja stypendialna, którą współtworzą przedstawiciele organizacji pozarządowych, radni Komisji Kultury oraz przedstawiciele Wydziału Kultury i Sportu, pozytywnie oceniła cztery złożone wnioski i postanowiła wesprzeć stypendiami projekty muzyków Pawła Wiśniewskiego, Małgorzaty Grzanki i Wiktorii Wyrostkiewicz oraz fotografki Grażyny Goralskiej.

Paweł Wiśniewski to akordeonista, który otrzymane stypendium (4.500 zł) przeznaczy na realizację projektu artystycznego pod nazwą „Grudziądzkie Wieczory Muzyczne”.

 Małgorzata Grzanka jest skrzypaczką. Przyznane stypendium (kwota 2.180 zł) przeznaczy na dofinansowanie udziału w 49. Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie.

 Wiktoria Wyrostkiewicz to z kolei młoda i niezwykle utalentowana wokalistka. Otrzymane stypendium (kwota 1.920 zł) pozwoli jej na doskonalenie umiejętności na Warsztatach Wokalnych w Bydgoszczy.

 Grażyna Goralska jest fotografką i animatorką kultury, która przyznane jej stypendium (2.500 zł) przeznaczy na realizację projektu fotograficzno-graficznego dotyczącego grudziądzkich bliźniąt. Przedmiotowy projekt zakończony zostanie wystawą w Galerii Akcent.

Stypendia artystyczne przyznawane są od 2012 roku. Dotychczas tej formy wsparcia artystów i ludzi kultury udzielono 80 razy. W 2023 roku w budżecie miasta zarezerwowana została na ten cel kwota 30.000 zł. Do dyspozycji komisji na II półrocze 2023 roku pozostała kwota 11.100 złktóra obecnie została rozdysponowana w całości.

Zachęcamy utalentowanych i pełnych pasji grudziądzan do składania wniosków na realizację pomysłów w dziedzinie kultury i sztuki. Kolejne wnioski o stypendia można będzie składać do 31 maja 2024 r. Szczegółowe warunki, tryb przyznawania i pozbawiania określone zostały w Uchwale Nr XXII/11/12 Rady Miejskiej Grudziądza z 22 lutego 2012 r. w sprawie określenia warunków i trybu przyznawania i pozbawiania stypendium w dziedzinie kultury i sztuki.

Wzór wniosku dostępny jest tutaj.

Z kolei tutaj dostępna jest uchwała.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Rozmowy z pasją – wywiad z Andrzejem Markuszewskim.
24 czerwca 2024
Informacja dla obywateli Ukrainy zakwaterowanych u osób prywatnych
24 czerwca 2024
Już jutro w Spichlerz 57 szkolenie z marketingu internetowego!
24 czerwca 2024
METAMORPHOSIS FASHION SHOW 2024 – relacja
23 czerwca 2024
23.06 Dzień Ojca- okazja by powiedzieć “Dziękuję Ci TATO”
23 czerwca 2024
Chcesz zobaczyć prawdziwą pasję? Chodź na spotkanie autorskie! – relacja z wydarzenia.
22 czerwca 2024