Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Choć słońce świeciło cały dzień, to pogody 2 czerwca 2023 roku nie można było określić idealną. Wiatr fukał i dmuchał, robiąc wszystko co w jego mocy, aby popsuć ludziom humory. Na całe szczęście okazał się bezradny wobec woli dobrej zabawy, którą wykazali się wszyscy biorący udział w Dniu Dziecka w Solankach.

W piątkowe popołudnie, na placu tuż obok grudziądzkiej Geotermii, w samym centrum wydarzeń znalazło się stanowisko, przy którym dzieci mogły poddać się malowaniu twarzy w najróżniejsze wzory, zaplataniu kolorowych warkoczyków oraz wybrać spośród wielu kształtów brokatowych tatuaży.

Przystrojone w ten sposób ruszały w kierunku kolejnych atrakcji. Czekały na nie między innymi dwa pokaźne dmuchańce (z jednego można było zjechać, a na drugim poskakać), balony przybierające kształty zwierząt, kwiatów, a nawet szabel, a także stoisko z watą cukrową.

Rozpędzone siłą wiatru fruwały bańki, a atmosferę dopełniały dobrze znane dzieciom utwory muzyczne.

Nie zabrakło też okazji do potańczenia oraz zmierzenia się z torem przeszkód. Dla najbardziej aktywnych w różnego rodzaju konkurencjach przewidziane były nagrody – słodkie, ale nie tylko.

Zabawy trwały kilka godzin, a udział wzięło w nich wiele maluchów. Każda przygoda musi mieć jednak swój kres, więc i tym razem w końcu trzeba było wrócić do domu, zjeść kilka wygranych cukierków, uprosić Mamę, aby pozwoliła chociaż do jutra nie myć twarzy, a wreszcie pójść spać, aby odzyskać siły zostawione pod Solankami.

Wszystkim dzieciom raz jeszcze życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich dnia i zapewniamy, że już nie możemy się doczekać, aby zobaczyć się z Wami w przyszłym roku 🙂

Autor: Filip Kołakowski

GALERIA

Zdjęcia Filip Kołakowski

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Prezentacja prac Zygmunta Lipińskiego. 
22 września 2023
Konsultacje w sprawie strategii rozwoju miasta
22 września 2023
Kulturalny weekend w Grudziądzu
22 września 2023
Weekend na sportowo
22 września 2023
Trwa XI Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi kampanii Make Sense
22 września 2023
Jak dodać otuchy dziecku w karetce?
22 września 2023