Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Grudziądzka Wiosna Teatralna – „Odlot”

Grudziądzka Wiosna Teatralna – „Odlot”.

Spektakl w reżyserii Anny Augustynowicz.

W pierwszy dzień kwietnia w Grudziądzu, Teatr Współczesny w Szczecinie wystawił na scenie sztukę zatytułowaną „Odlot”, w reżyserii Anny Augustynowicz, na podstawie książki Zenona Fajfera o tym samym tytule. Podczas 90 minut, widownia ujrzała nowatorską formę przedstawienia stanu ducha narodu polskiego po traumatycznych wydarzeniach z przeszłości, na czele z katastrofą smoleńską. Odpowiednio dobrane kostiumy i scenografia pozwoliły skupić się przede wszystkim na przekazie, w którym nie brakowało ironii, mocnego języka i wyrażenia wewnętrznych uczuć, przeplatanych odpowiednio poezją i prostymi i kojącymi momentami, ukazującymi jednoczesną delikatność w całym zgiełku ciężkich wydarzeń. Całość akcji wpasowana była w warunki panujące podczas lotu samolotem. Aktorzy podkreślali swymi ruchami turbulencje, które można porównać do burzliwości, jaka opanowała dusze wielu obywateli po narodowych tragediach.

Widownia zajęła prawie całą salę. Nieobecność na żywo Reżyser Anny Augustynowicz nie przekreśliła jej uczestnictwa w wydarzeniu, bowiem połączyła się z Grudziądzem online. Po przedstawieniu odpowiedziała na zadane bardzo ciekawe pytania, głównie o to, w jaki sposób trwały przygotowania do rozpoczęcia prac nad sztuką i wystawienia jej na scenie.

A my już dziś zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych spektaklach w ramach Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej. Kolejne 15 kwietnia.

 

Artykuł Choderny Gracjan

GALERIA

zdjęcia Choderny Gracjan

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

 Koncert „Ave Maria” na Dzień Mamy.
21 maja 2024
Trzy różne spojrzenia na miłość – Grudziądz w Waszym obiektywie
21 maja 2024
Wyróżnienie dla stulatków
21 maja 2024
„Prosto z natury” – relacja z wystawy fotografii Magdaleny Hausman w Klubie Centrum Spółdzielni Mieszkaniowej
21 maja 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
21 maja 2024
Noc Muzeów 2024 – Czas spędzony pod znakiem sztuki, muzyki, wiedzy i zabawy.
21 maja 2024