Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Finisaż wystawy Powroty Pawła Jasińskiego

12 kwietnia | 12:00

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa artysty Pawła Jasińskiego w Galerii Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu.
To już druga wystawa artysty w Grudziądzu. Pierwsza odbyła się w roku 2022 w Galerii „Akcent”. Wystawa połączona będzie z koncertem Kwartetu Akordeonowego z Gdańska, na który serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia !
Co na wystawie:
Na wystawie zobaczymy charakterystyczne dla artysty złociste obrazy, abstrakcyjne impresje oraz pastelowe, otulające swymi ciepłymi kolorami pejzaże. Podjęte tematy Jasiński interpretuje na swój własny sposób, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Paweł Jasiński, artysta i projektant urodzony w Gródku nad Dunajcem, pracuje i tworzy w Irlandii. Od kilku lat mieszka w Dublinie. Wystawiał swoje malarstwo w takich krajach jak Polska, Irlandia, Łotwa, Wielka Brytania. Paweł wystawiał też swoje prace w legendarnej dla polskiej kultury Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Jego praca – portret irlandzkiego piosenkarza Paula Brady – została umieszczona na ścianie Galerii The Icon Factory, w historycznej części Dublina Temple Bar.
W grudniu 2017 roku The Hunt Museum w Limerick uznało jego „Kobietę na Temple Bar” za obraz miesiąca.
Jasiński prezentował swoje prace między innymi w: Muzeum w Rezekne-Łotwa, Limerick-Irlandia, Galerii The Icon Factory w Dublinie, Prof. B.Chromego w Krakowie , Piwnicy pod Baranami, La Galleria- Pall Mall w Londynie, oraz POSK Hammersmith w Londynie.

 

Szczegóły

Data:
12 kwietnia
Godzina:
12:00
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Centrum Kultury Teatr, ul. Teatralna 1

Organizator

Centrum Kultury Teatr

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: