Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Koncert Wielkopostny: Zespół Wokalny Art’n’Voices – CK Teatr

2 kwietnia @ 19:00
Ładowanie Wydarzenia

Zespół Wokalny Art’n’Voices

2 kwietnia 2023 (niedziela) godz. 19:00

Zespół Wokalny ART’N’VOICES – laureaci Fryderyka 2021 w kategorii Najlepszy Album: Muzyka Współczesna. Zespół powstał w 2010 roku. W jego skład wchodzą studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, a także osoby od lat związane ze sceną chóralną Trójmiasta i Wejherowa. Oficjalną siedzibą zespołu jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki KaszubskoPomorskiej w Wejherowie.

Oktet specjalizuje się w wykonywaniu muzyki a cappella. W swoim repertuarze posiada muzykę różnych epok począwszy od renesansu, jednak przeważają w nim kompozycje muzyki współczesnej, których znaczna część została napisana specjalnie dla Zespołu.

Art’n’Voices był wielokrotnie nagradzany w konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.W swoim dorobku posiada aż dziesięć nagród Grand Prix m.in. 11. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego „Mundus Cantat” (Sopot 2015), Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere” (Gdańsk 2014) czy IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. prof. Józefa Świdra (Cieszyn 2018). Zespół odniósł sukces w dwóch prestiżowych konkursach należących do Europejskiego Grand Prix Chóralistyki: „Polifonico Guido di Arezzo” we Włoszech (2017 r.) i „Tolosako Abesbatza Lehiaketa” w Hiszpanii (2019 r.), na którym zdobył dwie I nagrody.

Dotychczas Art’n’Voices wziął udział w siedmiu nagraniach siedmiu płyt: trzech autorskich i czterechgościnnych. Wśród autorskich albumów znalazły się debiutancki: „Droga krzyżowa. Z Chrystusem na Kalwarii Wejherowskiej” (2013 r.), na którym znalazły się kompozycje autorstwa liderki zespołu – Anny Rocławskiej-Musiałczyk; druga płyta – „Art’n’Voices Live in Provence” (2019 r.) – będący nagraniem jednego z koncertów podczas tournée w ramach wysokiej rangi „Festival des Chœurs Lauréats” we Francji, na który zapraszane są najlepsze chóry i zespoły wokalne z całego świata. Trzecią najświeższą płytą Zespołu jest „Midnight Stories” Contemporary Music of Polish Composers wydaną przez DUX z muzyką współczesnych polskich kompozytorów młodego pokolenia, której wspólnym mianownikiem jest tematyka nocy, mary i snu. Płyta zdobyła nagrodę Fryderyk 2021 w kategorii Album Roku Muzyka Współczesna.

W 2021 roku Art’n’Voices pojawił się gościnnie na dwóch płytach: „Da Vinci” (Tomasz Chyła Quintet) oraz na płycie z utworami Mariana Hemara wraz Polską Filharmonią Kameralną Sopot (DUX) „Marian Hemar – Od Nowa”. Premiera płyty Mariana Hemara odbyła się w Telewizji Polskiej 11.04.2021 r.

Art’n’Voices z powodzeniem koncertuje w całym kraju i Europie, występując na wielu festiwalach. Odbył kilka zagranicznych tras koncertowych w Europie m.in.: w Prowansji, Kraju Basków czy Sardynii, zyskując uznanie środowiska muzycznego i publiczności. Współpracuje z wybitnymi artystami i orkiestrami scen polskich m.in. z Leszkiem Możdżerem, Tomasz Chyła Quintet, Polską Filharmonią Bałtycką czy Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Zespół jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu ArteFonie, który odbywa się co roku we wrześniu w Wejherowie.

W skład zespołu wchodzą:

soprany:
Małgorzata Priebe
Maria Krueger

alty:
Anna Rocławska-Musiałczyk
Marta Jundziłł

tenory:
Mateusz Warkusz
Szymon Duraj

basy:
Tomasz Chyła
Rafał Brzeziński

Szczegóły

Data:
2 kwietnia
Godzina:
19:00
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Centrum Kultury Teatr

Organizator

Centrum Kultury Teatr