Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Klub miłośników dziejów Grudziądza – Leszek Leliwa

29 marca, 2023 @ 17:00
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Moje zmagania z Parkinsonem

Leszek Leliwa

W najbliższą środę, 29 marca 2023 roku, na sesji KMDG wystąpi Leszek Leliwa z odczytem „Moje zmagania z Parkinsonem”, w czasie którego opowie o swojej wieloletniej pasji – nordic walkingu i sukcesach osiągniętych na tym polu; zaprezentuje także kolekcję medali i pucharów 🙂
Koło Miłośników Dziejów Grudziądza (KMDG) zostało założone 24 września 1986 r. Zebranie organizacyjne odbyło się w Klubie „Pinokio” Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu, ul. Mikołaja z Ryńska 10. Wzięło w nim udział 20 osób. Dziś Koło liczy ponad 120 osób.Program działalności KMDG stanowi, iż jego głównym zadaniem jest popularyzacja dziejów Grudziądza i regionu grudziądzkiego przez organizowanie odczytów, spotkań informacyjno-dyskusyjnych, wieczorów autorskich, wieczorów wspomnień i sesji popularnonaukowych.

Obecnie Koło działa w Klubie „Centrum” Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Moniuszki 13, a spotkania odbywają się w każdą środę o godzinie 17:00. Mają one charakter otwarty, mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni bez uprzedniego zgłoszenia. Zapewniamy kawę i herbatę.Od 1 stycznia 1987 r. KMDG należy jako członek zbiorowy do Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury.W dniu 11 listopada 1987 r. przy KMDG została utworzona Grupa Autorów i Prelegentów, składająca się z 15 osób. Dziś grupa ta liczy prawie 100 osób. Przy Kole działa również Rada Redakcyjna KMDG zajmująca się działalnością wydawniczą. Plonem tej działalności jest wciąż rozwijająca się Biblioteka KMDG oraz zbiór biuletynów, wydawanych przy okazji każdej prelekcji.

Szczegóły

Data:
29 marca, 2023
Godzina:
17:00

Miejsce wydarzenia

Klub Centrum Spółdzielni Mieszkaniowej
ul. Moniuszki 13 + Google Map

Organizator

Klub Centrum Spółdzielni Mieszkaniowej

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: