Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Ceremonia Szałasu Potów

8 czerwca @ 09:00:20:00
Ładowanie Wydarzenia
Moi Wyjątkowi,
tym razem wspólnie z Piotrem Matłokiem z Lightbringer- flutemaker, namaszczonym przez Wodza Keitha Chiefmoona z Plemienia Czarnych Stóp do przekazywania nam tradycji Rdzennych zapraszamy Was na niezwykłą ceremonię szałasu potów połączonego z ceremonią fajki.
Ceremonia szałasu często określana jest mianem ponownych narodzin, gdyż często podczas niej następuje uzdrowienie na poziomie ciała, umysłu i emocji. W otuleniu Ziemi i potężnym cieple jakie jest w jej wnętrzu (a co symbolizuje nam szałas) następuje: wypalenie tego co nam nie służy, oczyszczenie z tego, co nie jest już istotne, zrobienie miejsca na nowe. Wówczas rodzi się przestrzeń na to, by w krótkim czasie dostrzec to, co w codzienności zajmuje tygodnie/miesiące/lata.
Ceremonie te odnoszą się do cykliczności życia, przechodzimy zatem cykl od narodzin do śmierci i już nie na poziomie wiedzy, ale doświadczenia przyjmujemy, że ten cykl nie dotyczy jedynie naszej Ceremonii i wówczas stajemy przed wyborem co wniesie i na jak długo pozostanie z nami to wyjątkowe doświadczenie.
Wiedz, że będą nam towarzyszyć:
Żywioły: 💦 woda 🔥 ogień 🌪 powietrze 🌏 ziemia,
Kierunki Świata: wschód, południe, zachód, północ,
Dźwięki bębnów i zapach czystego tytoniu, ale przede wszystkim otwarte serca i głębokie transformujące doświadczenie.
SKRÓTOWO:
Spotkanie rozpoczniemy 8 czerwca o godzinie 9:00 kręgiem otwarcia, następnie przystąpimy do warsztatu budowania szałasu oraz przygotowania prostego ołtarza. Spożycie lekkiej przekąski owocowej dla chętnych ok 13- stej. Podczas samej ceremonii odbędą się 4 rundy, pomiędzy którymi można wyjść na zewnątrz. Spotkanie zakończymy kręgiem z ceremonią fajki.
Ok 20:00 kończymy i posilamy się wegańską strawą (jak to tradycyjnie u nas) gotowaną na ogniu zaczerpniętym z ołtarza ognia.
JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?
ZADBAJ O SWÓJ KOMFORT:
-Na czas budowy i przygotowań, bądź w komfortowym stroju,
jednak na czas wejścia do szałasu, potrzebujesz dwóch ręczników oraz bawełnianej lub lnianej sukienki bądź chusty/szala do okrycia ciała, mężczyźni spodnie lub krótkie spodenki.
-Weź też ze sobą butelkę na wodę (mamy ją z własnego ujęcia).
DUCH i CIAŁO:
Minimum od piątku jedz lekko (najlepiej wegańsko), nawadniaj się, nie używaj substancji zmieniających świadomość (alkohol, marihuana) ani tytoniu. Zadbaj o spokój myśli.
ZATEM :
1. Jeżeli woła Cię to spotkanie, zarezerwuj już teraz termin w swoim kalendarzu.
2. Zgłoś swój akces pod numerem telefonu 603451333
u Moni,
3. Wpłać kwotę rezerwującą Twoje miejsce w wysokości 100 zł na konto Fundacji 36 1940 1076 3232 9407 0000 0000
z tytułem: szałas potów czerwiec.
WAŻNE:
Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w całodziennym spotkaniu wynosi 260 zł

Szczegóły

Data:
8 czerwca
Godzina:
09:00:20:00
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Fundacja Jedna Sztuka, Piaski 53

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: