Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Za nami początek wiosny. Wielu z nas z dużą łatwością przestawiło się na wiosenną aurę. W tym czasie warto wypoczywać na łonie natury, niemniej jednak warto też zaglądać do Klubu Akcent i do CK Teatr, bo w obu tych miejscach dziać się będzie naprawdę wiele.

 

Już jutro, czyli 11 kwietnia (czwartek) w Klubie Akcent odbędzie się kwietniowy wernisaż malarstwa Mai Wolf „Przerwany sen”, który uświetniony będzie występem Aleksandry Tylus, wykonującej piosenki z repertuaru Edith Piaf. Recital Aleksandry Tylus wypełni pierwszą część wieczoru. Następnie, opuściwszy salę koncertową można udać się do Galerii Akcent, gdzie z kolei będzie mieć miejsce spotkanie z autorką prezentowanych obrazów i rysunków. Rozpoczęcie wydarzenia przewidziano na godz. 18.00. Wstęp wolny.

 

O ile czwartkowy wieczór upłynie wśród brzmień lirycznych, o tyle już w piątek ściany Klubu Akcent rozsadzać będą dźwięki znacznie mocniejsze. Tego bowiem dnia, 12 kwietnia, grudziądzkiej publiczności zaprezentują się kapele rockowe: Dr Misio & The Analogs, a jako suport wystąpią Valery Mess. Początek wydarzenia przewidziano na godz. 19.00. Bilety 80 zł I pula/ 90 II pula, dostępne: biletomat.pl.

 

Dr Misio to powszechnie już znana formacja pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, znanego ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego, m.in. „Wesele”, „Dom zły” „Drogówka”, „Kler” oraz z doskonałej roli w serialu „Król”. Kapela gra ostrego, soczystego rock’n’rolla. Ich solidne brzmienie, ciężkie riffy i świetne teksty Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego, to znak rozpoznawczy całego projektu.

 

The Analogs powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych zespołów polskiej sceny punk rockowej.

 

13 kwietnia, czyli w najbliższą sobotę, zapraszamy wszystkich do Teatru na sztukę „Debil” Maliny Prześlugi, w adaptacji Teatru im. Juliusza Słowackiego z Krakowa. Spektakl rozpocznie się o godz. 19.00, a bilety są do nabycia w cenie 80 i 90 zł.

 

Spektakl jest opowieścią o Kubie, mężczyźnie z niepełnosprawnością intelektualną, który marzy, by zmieniać świat, by czynić go lepszym. Tekst, który stał się podstawą scenicznej adaptacji, w przewrotny i dowcipny sposób dotyka tematu niepełnosprawności, stanowiąc tym samym rodzaj jedynej w swoim rodzaju diagnozy tego problemu.

 

Tydzień zakończymy Koncertem Niedzielnym, który odbędzie się w CK Teatr 14 kwietnia. Początek Koncertu „Solo i na głosy” przewidziano na godz. 12.00. Bilety są do nabycia w cenie 25 zł w przedsprzedaży oraz 30 zł w dniu koncertu.

 

W pierwszej części będziemy mogli usłyszeć pieśni kompozytorów polskich w wykonaniu barytona Michała Rajewskiego, założyciela i dyrektora chóru Cantores Graudentes. Wybrzmią zatem kompozycje:  Stanisława Moniuszki, Stanisława Niewiadomskiego, Tadeusza Maklakiewicza, Ignacego Jana Paderewskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego oraz Mieczysława Karłowicza.

 

Druga część poświęcona będzie występowi wymienionego chóru, który jest zarazem najmłodszym grudziądzkim zespołem chóralnym. Pod batutą Michała Rajewskiego zespół wykona pieśni ludowe w artystycznym opracowaniu oraz kompozycje z repertuaru muzyki rozrywkowej. Przy fortepianie zasiądzie Tomasz Gust – pianista, kompozytor i aranżer, wieloletni pedagog klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu.

 

Najbliższe dni wypełni zatem bardzo szeroka oferta kulturalna. Nie zabraknie ostrych rockowych, a nawet i punkowych brzmień, tak jak i muzyki chóralnej, a wszystko to w najlepszym, w pełni profesjonalnym wykonaniu. To ostatnie dotyczy też spektaklu „Debil”, który wyreżyserował dla nas nie kto inny, jak sam Piotr Ratajczak, odpowiedzialny za dobrze już nam znaną sceniczną adaptację „Dnia Świra” Marka Koterskiego.

 

 

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024