Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

18 kwietnia, godz. 17.00, Park Miejski

„Spacer po zabytkowym Parku Miejskim z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków”.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków obchodzony jest 18 kwietnia. Święto zostało ustanowione w 1983 r. przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków (ICOMOS). MDOZ to święto wszystkich osób, które wkładają wiele wysiłku w ratowanie zabytków i opiekę nad nimi – konserwatorów, historyków sztuki i architektury, urbanistów, archeologów i przedstawicieli innych zawodów, pracujących na rzecz ochrony zabytków, a także wszystkich odpowiedzialnych właścicieli, opiekunów i zarządców obiektów zabytkowych.

Park Miejski im. Piotra Janowskiego to najstarszy park w Grudziądzu, założony w 1865 roku w samym sercu miasta. Malowniczy staw z fontanną, zróżnicowany i w dużej mierze stary drzewostan (klony, graby, magnolie i wiśnie), historyczny ogród róż, odtworzony według pierwowzoru z 1914 roku oraz miejsce do rekreacji dla rodzin z dziećmi to jedno z najbardziej ulubionych miejsc wypoczynku  mieszkańców i turystów.

18 kwietnia, w czwartek, razem z panią Magdaleną Biernat – autorką przewodnika o Parku Miejskim, udamy się na spacer po tym niezwykłym terenie. Poznamy historię tego miejsca oraz roślinność, którą możemy tam spotkać. Każdy z uczestników otrzyma egzemplarz przewodnika oraz pamiątkowy magnes z różami z Parku.

Zarządcą i opiekunem zabytkowego Parku Miejskiego oraz wydawcą przewodnika jest Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu.

Zapisy prowadzi Informacja Turystyczna, tel. 56 46-123-18, mailowo: it@itgrudziadz.pl bądź osobiście ul. Rynek 3-5.

Zbiórka uczestników przy budynku administracyjnym MORiW w Parku Miejskim, ul. Wigury 1.

Udział w spacerze jest bezpłatny.

ZAPRASZAMY DO

ZABYTKOWA

Aleja Wigury 1

PARK MIEJSKI

Prawdziwy skarb, zarówno kiedyś jak i w dzisiejszych realiach. Burzliwe życie Parku, powoduje, iż jest jeszcze piękniejszy i doceniamy jego każdą odsłonę, których ma wiele. Tajemniczy, z całą pewnością. Dźwięczny – o każdej porze dnia, nocy, roku. Nie możecie pominąć tego miejsca na trasie Waszych wędrówek po Mieście Otwartym dla każdego. Kiedyś ogród zamykany na klucz – dzisiaj stoi otworem, z każdej strony witając i zachęcając, by spędzać w nim więcej niż jedną chwilę. Mała architektura, która wpływa na klimat sprawia, iż liczne ścieżki spacerowe przyozdobione latarenkami i ławeczkami przenoszą nas niemal do świata Narnii. Światowid, czołg, ogród róż, ach…, nie jedna para wypowiedziała w nim swoje najważniejsze TAK. Szum fontanny, goniące się wiewiórki i śpiewające ptaki. Czasem możemy doświadczyć dźwięków orkiestr grających nad brzegiem stawu, dźwięk ten rezonuje z wodą i przenika nas dając chwilę relaksu, refleksji. Jest też Leśniczówka, można wstąpić tam na jedzenie lub ugaśnić pragnienie. Czas umili także dzieciom poprzez plac zabaw, który idealnie sprawdził się w tym miejscu. Zimą można pojeżdzić na łyżwach, latem dobre miejsce do ochłody. W parku można wypożyczyć hulajnogi, rolki. Dodatkowo  bezpłatnie można wypożyczyć sprzęt do minigolfa, szachy, warcaby oraz bulle. Zapraszamy na Aleję Wigury 1!

Poznajmy się!

Tym chemy Cię zainteresować