Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Koncert Wielkopostny “Wokół Ukrzyżowanego”.

W Niedzielę Palmową w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu odbył się Wielkopostny Koncert zatytułowany “Wokół Ukrzyżowanego”. Okazja do nostalgicznego rozpoczęcia Wielkiego Tygodnia przyciągnęła wielu mieszkańców, którzy do ostatniego miejsca wypełnili ławki świątyni.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy i goście mieli okazję spędzić niedzielny wieczór oddając się nostalgii zaaranżowanych w niezwykle interesujący sposób klasycznych pieśni pasyjnych, odgrywanych w okresie Wielkiego Postu. Podkreślenie wartości treści zawartej w ich słowach, poprzez znakomitą współpracę muzyków, wokalistów i chóru, miało na celu głębsze spojrzenie na niesiony przez nie przekaz, osobistego wejścia w rozważania męki Chrystusa. Dodatkowo, ku nakłonieniu przybyłych do refleksji, między utworami odczytywano fragmenty związane z męką Jezusa i jej sensem w kontekście zbawienia ludzkości. W przeciwieństwie do klasycznej formy wykonywania pieśni pasyjnych, zespół wykorzystał unikalną wartość jaką kryje w sobie muzyka, aby poprzez jej ogromną moc skłonić słuchaczy do przeżycia rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia jako czasu duchowego wzrostu i budowania nadziei, przypomnieniu o faktycznej istocie jaką niesie ze sobą wspomnienie Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystko to sprawiło, że atmosfera wieczoru była niepowtarzalna, wyjątkowo nostalgiczna, a zarazem bardzo piękna, pozwalająca w pełni oddać się sztuce i muzycznej uczcie, jaką zaprezentował zespół.

 

Projekt “Wokół Ukrzyżowanego” powstał dzięki współpracy aranżerów: Benedykta Odya (dyrygenta, insrumentalisty i kompozytora) i Daniela Pradella (pianisty). Śpiewy prowadzone były tego wieczoru przez Agę Twardowską (wokalistkę, autorkę tekstów i muzyki) oraz Mateusza Wiśniewskiego (wokalistę sesyjnego, instrumentalistę). Wielce utalentowani, doświadczeni i pełni pasji artyści zaprezentowali słuchaczom ogrom swego talentu i umiejętności, aby poprzez zaangażowanie w przekaz wartości tekstów pieśni wielkopostnych, pozostawić w zgromadzonych chęć do duchowego przeżywania najważniejszej istoty tych świąt.

 

Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia i pozostania na bieżąco z naszym portalem, aby nie przegapić nadchodzących wydarzeń w naszym mieście.

 

Artykuł i zdjęcia: Choderny Gracjan

GRACJAN CHODERNY

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Relacja z Ultramaratonu Rowerowego – dla prawdziwych wojowników!
27 maja 2024
W miniony weekend na terenie Grudziądzkiej Mariny nad Wisłą odbył się Festyn Integracyjny
27 maja 2024
Do 5 czerwca br. trwa Plebiscyt Cuda Polski organizowany przez redakcję magazynu National Geographic Traveler.
27 maja 2024
Koncert “Ave Maria” z okazji Dnia Mamy
27 maja 2024
27.06 – Dzień Samorządu Terytorialnego
27 maja 2024
Święto Województwa już wkrótce
27 maja 2024