Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

33.Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza

Przed nami 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza. To impreza z wieloletnią tradycją i uznana w świecie kolarskim. W Refektarzu Urzędu Miejskiego odbyło się 29 lutego spotkanie organizacyjne.

 

Grudziądzki wyścig to rywalizacja zawodników 17- i 18-letnich z całego świata. Impreza ujęta jest w kalendarzu UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska) i przez lata zyskała miano bardzo prestiżowej. To tutaj swoje umiejętności prezentują największe kolarskie talenty krajowe oraz zagraniczne.

 

– Jak pokazuje doświadczenie, wiele z tych talentów robi później karierę w zawodowym peletonie – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – To zawody o uznanej randze. Już dziś zapraszam wszystkich mieszkańców do kibicowania młodym, zdolnym zawodnikom.

 

Tegoroczna edycja zawodów rozgrywana będzie w dniach 1-4 maja. Wyścig jest czteroetapowy, a łączna trasa liczy około 400 km. Rywalizacja toczyć się będzie w Grudziądzu oraz Łasinie, Grucie, Świeciu, Lisewie i Chełmży.

 

lista_zgloszeniowa

program_wyscigu

 

 

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024