Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Bardzo dobrze rozwija się w Grudziądzu sekcja tenisa stołowego w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży.

 

Jeszcze 4 lata temu na treningi uczęszczało 6 – 8 dzieci. Dzisiaj jest to grupa licząca ponad 30 zawodników, którzy grają 3x w tygodniu praktycznie na wszystkich 12 stołach.

Hala „pęka w szwach” i ten widok cieszy.

 

Ten efekt popularyzacji tenisa stołowego jest z pewnością możliwy dzięki zaangażowaniu dwójki trenerów: Andrzeja Drozdowskiego i Filipa Wesołowskiego, których niemalże codziennie widzimy na hali. Nie można w tym miejscu zapomnieć o wsparciu Urzędu Miasta czy też osób zarządzających klubem. Istotny udział w rozwoju dzieci i młodzieży mają ich rodzice, którzy są bardzo aktywni w tym obszarze. Wspierają  swoje pociechy jeżdżąc z nimi na różne zawody rozgrywane w całym województwie kujawsko pomorskim, jak i poza nim, na arenie ogólnopolskiej.

 

Wypada w tym miejscu zaznaczyć, że klub po wielu latach doczekał się  bardzo zdolnej młodzieży i mowa tu o wychowankach Olimpii:

Oliwierze Jędrzejewskim (kategoria Młodzik),

Olafie Glanert (kategoria Młodzik) i

Michale Biernat (kategoria Kadet).

Chłopcy Ci w swoich kategoriach są czołowymi zawodnikami w województwie kujawsko pomorskim, ale są również bardzo skuteczni na zawodach GP Polski. Wspomnieć należy, że Oliwier i Olaf już dzisiaj próbują swoich sił w kategorii wiekowej wyższej i są w niej skuteczni. Wspomnianych troje zawodników w tym sezonie reprezentuje swój klub w mistrzostwach województwa na poziomie III i IV ligi. Już dzisiaj chłopcy odnoszą zwycięstwa z zawodnikami, którzy grają w tenisa kilkanaście lat, a nawet i dużo dłużej.

 

Olimpia posiada również drużynę w V lidze, gdzie gra 3 wychowanków: Wiktoria Jędrzejewska, Wiktor Petrynowski i Kamil Biernat. W tym sezonie została powołana dodatkowa liga młodzieżowa

Olimpia Geotermia Grudziądz,

którą reprezentuje kolejnych 7 wychowanków: Cezary Wolf, Radosław Grzemski, Oskar Wojciechowski, Nikodem Frela, Aleksey Bugay , Maksymilian Maćkowiak i Michał Cąbrowski.

Drużyna ta powstała dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego –  GEOTERMII GRUDZIĄDZ, dzięki której dzieci mają możliwość gry z innymi klubami w województwie.

 

Cieszy fakt, że sekcja posiada swoją drużynę w Super Lidze, która w tym sezonie awansowała w rundzie zasadniczej do fazy play off. Z pewnością nasza grudziądzka zdolna młodzież ma się na kim wzorować i komu kibicować. Jesteśmy pewni, że najlepszy okres sekcji tenisa stołowego Klubu Olimpia Grudziądz jest jeszcze przed nami.

 

Dzieci i młodzież chętne do trenowania zapraszamy w każdy poniedziałek, środę i piątek na treningi od godziny 17.00 do 18.30.

Zapisy: Mariusz Biernat tel. 609 222 794 oraz Sebastian Zaborowski tel. 604 164 559

 

Zredagował:. Mariusz Biernat

 

 

 

Mariusz Biernat

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024