Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

„Kocham Cię” Koncert Walentynkowy Doroty Berent i KMF w Klubie Akcent – relacja

Sprawczą siłą jest miłość

Za sprawą charyzmatycznej Doroty „Doris” Berent i KMF, miłością wybrzmiał Klub Akcent w piątkowy wieczór 16 lutego 2024 r. Był to koncert, jakich mało – pełen różnorodności, niespodzianek i wielkiego finału. Cały w czerwieniach, sercach i słowach o najwspanialszych uczuciach.

Zaczął się spokojnie, solowo, od występu Doroty. Minirecital piosenek znanych, polskich i zagranicznych. Doris zachwyciła nas swoim repertuarem, który z każdym występem jest bardziej bogaty. Jej zdolności wokalne są na najwyższym poziomie a w połączeniu z aranżacjami lekko odmiennymi od oryginałów, koncert zmienił się w prawdziwe święto zasłuchania.

„Zaopiekuj się mną” – Rezerwatu czy „Im więcej ciebie, tym mniej” – Natalii Kukulskiej; otworzyły serca słuchaczy. Romantyczność na najwyższym poziomie. Kiedy zabrzmiało niezwykle melodyjne „When I need you” Alberta Hammonda, znane z wykonań Roda Stewarda czy Celine Dion, serca wszystkich zatańczyły w jego łagodny rytm. Zrobiło się pięknie i mocno sentymentalnie. Potem jeszcze autorski utwór „Zanim”, który ostudził troszkę miłosne uniesienia i na koniec pierwszej części, na scenie pojawili się przyjaciele z „Towarzystwa idealnej Młodzieży”

Druga część koncertu to święto utalentowanych podopiecznych Doroty, którzy występowali w zespołach lub solo. Swoje wykonania znanych przebojów zaprezentowali nam Cezary Szytniewski, Aleksandra Kanios-Szalkowska, Kinga Mućka, Daria Rogozińska, Karolina Rząca i Wikotria Siwiec. W utworze „Kiedy chcesz” wystąpił duet Martyna Kordalska i Małgorzata Dziewicka. Monika Merholc zaśpiewała zaś duet z Cezarym w utworze „Ruchome piaski” i dzielnie wspomagała zespół w chórkach. Te wykonania przyniosły nie tylko emocje w kolorach walentynek, ale także radość ze świadomości, jak wiele utalentowanych osób dała nam praca Doroty.

Cudownym wokalistkom i wokaliście towarzyszył zespół niesamowitych muzyków. Na gitarach zagrali Marek Habryn i Bartek Sengerski, na gitarze basowej – Paweł Iwański, perkusją władał – Jakub Hausman a klawiszami – Sławomir Schabowski.

Wspaniały to był wieczór, gorący, emocjonalny i pełen energii płynącej z radosnej współpracy ludzi, którzy się kochają. Wielka uczta dla dusz publiczności.

Na stronie www.grudziadzmiastootwarte.pl z staramy się oddać te emocje aby zachęcić Państwa do pójścia na następne takie koncerty.

Adam Milewski

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Zapowiedź obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
17 lipca 2024
Stypendia dla prymusów – nabór do 23 lipca
17 lipca 2024
Oddaj krew latem!
17 lipca 2024
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2024 W GRUDZIĄDZU – tradycji stanie się zadość!
17 lipca 2024
Czas zwiedzania, poznajcie historię KLASZTORU BENEDYKTYNEK
17 lipca 2024
Lato Na Starym Mieście 2024 – Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat)
17 lipca 2024