Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Tęsknota za śpiewaniem

Ambasadorzy z Krainy Łagodności zawitali do naszego Teatru dzień po Walentynkach. Niczym podróżnicy z dalekich stron przywieźli do nas słowa i dźwięki jakże odmienne od codzienności. Wydawać by się mogło, że to obrazy z antypodów, a przecież ich świat jest blisko, kryje się w naszych sercach.

Cztery Pory Miłowania to zespół, który na scenie poezji śpiewanej pojawia się już od dekady, wciąż jednak zaskakuje swoją młodością. Chociaż w tekstach i aranżacja są klasyczni, to ze sceny promieniują świeżością głosów i tekstów. Łagodność utworów tworzonych przez trio: Malwina Groenwald, Michał Miotke i Patryk Wendrowski wyraźnie przypadła do gustu naszej publiczności, która wypełniła Teatr kompletnie.

Repertuar przywieziony do Grudziądza był bogaty, choć zdominowany przez piosenki z ostatniej płyty „Zaczynamy od nowa”. W czwartek przestrzeń Teatru wypełniły więc słowa o miłości, tęsknocie, ale także zachwycie nad życiem i oczywiście (bieszczadzkim) wędrowaniu.

„Jabłko się toczy pachnie chleb
dziewczyna po korale sięga
Pan Bóg wychylił słońca dzban
i Wielki Wóz zaprzęga”

Siła Czterech Pór Miłowania ukryta jest w opisowych, czasami wręcz malarskich słowach. Strofy te często występują w relacji do innych, Boga, ukochanej, przyjaciół. Zachwyt nad pięknem świata i życia zawsze jest więc rodzajem oferty dla kogoś. Uczuciem, z którym łatwo się zidentyfikować. Jeśli Kraina Łagodności jest w naszych sercach, to zespół pokazuje ścieżki i otwiera granice, którymi możemy się tam dostać. Czyni to melodiami, które zachęcają nasze emocje do tych wypraw i słowami, które każdy z nas rozumie i czuje.

Mają te utwory wielką moc ujawnioną w grudziądzkim teatrze. Wzbudziły na widowni wielką tęsknotę za śpiewaniem. Widzowie nie tylko chcieli chłonąć słowa płynące ze sceny, ale także śpiewać je razem z artystami. Wrota do naszych wewnętrznych Krain otworzyły się spontanicznie, zaskakując wszystkich. Entuzjazm, z jakim oklaskiwano „Bieszczadzką tęsknotę”, skłonił zespół do powtórzenia ostatniej zwrotki. W tym utworze, na scenie pojawiły się trzy osoby, które brały udział w nagraniu teledysku do niego i też były w naszym Teatrze.

„Cztery Pory” rozmiłowały w sobie grudziądzką publiczność, która nie dała zespołowi zejść ze sceny. Bisy były dwa a oklasków całe kaskady. Tego wieczora szczęśliwi byli wszyscy.

Relacje z takich wydarzeń zawsze chętnie będziemy publikować na naszej stronie www.grudziadzmiastootwarte.pl – zapraszamy.

Adam Milewski

Adam Milewski

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Zapowiedź obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
17 lipca 2024
Stypendia dla prymusów – nabór do 23 lipca
17 lipca 2024
Oddaj krew latem!
17 lipca 2024
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2024 W GRUDZIĄDZU – tradycji stanie się zadość!
17 lipca 2024
Czas zwiedzania, poznajcie historię KLASZTORU BENEDYKTYNEK
17 lipca 2024
Lato Na Starym Mieście 2024 – Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat)
17 lipca 2024