Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Zapraszamy na kolejny weekend w Teatrze i Klubie Akcent – tym razem startujemy już od czwartku wystawą i wieczorem z DKF-em.

W piątek polecamy tradycyjnie koncert na klubowej scenie Akcentu, natomiast sobota zarezerwowania została na Koncert Karnawałowy z Grupą MoCarta oraz Orkiestrą Symfoników Bydgoskich – zapowiada się bardzo ciekawie i różnorodnie.

A dla tych, który mają ochotę na dobre bluesowe granie propozycja koncertu grupy  Old Breakout – Tribute to Nalepa – już w marcu.


8  lutego    Teatr

Dyskusyjny Klub Filmowy

„Poprzednie życie” reż. Celine Song  (USA, Korea Południowa 2023)

godz. 19.00       bilety 10 zł (przedsprzedaż), 15 zł (w dniu seansu)

Spektakularny debiut reżyserski i scenariopisarski.

The Washington Post

Zakochasz się w tym filmie. Łzy wzruszenia gwarantowane.

Rolling Stone

Niewiele jest filmów, które oferują tak nieszablonowe rozmowy między mężczyznami i kobietami.

Variety

„Poprzednie życie” to love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu, rozkochując w sobie widzów Sundance, Berlinale i fanów studia A24. To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością, uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek. Dokonuje przy tym niemożliwego: sprawia, że zakochacie się w każdym z trojga bohaterów.

In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku.

Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka.

„Poprzednie życie” przywołuje ducha trylogii Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. Historii rozpiętej między Nowym Jorkiem i Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością, towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem i duchowym wymiarem relacji. To nawiązanie jest nieprzypadkowe: reżyserka „Poprzedniego życia” pochodzi z Korei Południowej.

Swój magiczny debiut Celine Song osnuła wokół własnych wspomnień. W rezultacie powstała niezwykła historia o miłości, utraconych nadziejach i nowych szansach. I tej nieuchwytnej tęsknocie za poprzednim życiem, którą nosi w sobie każdy z nas.

reżyseria: Celine Song

występują: Greta Lee, Teo Yoo, John Magaro

kraj produkcji: USA, Korea Południowa

rok produkcji: 2023

język oryginalny: angielski, koreański

gatunek: dramat

czas: 105 min

 8 lutego    Galeria Akcent

„Bawimy się malowaniem” wystawa uczniów NSP 1 w Grudziądzu

godz. 18.00

wstęp wolny

„Bawimy się malowaniem” – to ekspozycja pokazująca możliwości i dokonania uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grudziądzu w dziedzinie plastyki. Nauczyciele tej szkoły (nie tylko plastyki) założyli sobie, że każde dziecko jest na swój sposób artystą, a rzeczą dorosłych jest tę właściwość odkrywać i wspierać. Wspomaga ich w tym idea „Budzącej się Szkoły”.

Wyzwalanie możliwości twórczych ucznia, odwagi w kreowaniu swoich wyobrażeń i fantazji, odblokowywanie wyobraźni, eksperymentowanie z własną wyobraźnią oraz radość tworzenia to codzienna praktyka szkoły. To zadanie niełatwe, wymagające od nauczyciela pełnej dyspozycji i kompetencji. Jednak fascynujące, gdy każda lekcja może i powinna stać się przygodą i wyzwaniem.

W ekspozycji zobaczymy prace uczniów klas I – VIII, które powstały na przestrzeni kilku lat w różnorodnych technikach plastycznych. Znajdziemy tu malarstwo, rysunek i próby grafiki, jak też kolaż i techniki mieszane.

Wystawie towarzyszył będzie krótki recital zespołu: „Na głosy”:
– „Połączyła nas muzyka” – z repertuaru harcerskiego zespołu „Wołosatki”
– „Imagine” – John Lennon
– „Zacznij od Bacha” – Zbigniew Wodecki
– „Don’t worry, be happy” – Bobby McFerrin


 

9 lutego   Klub Akcent

Czerwona Piłeczka – koncert

godz.  19.30      bilety   30zł

W piątkowy wieczór zapraszamy do udziału w wyjątkowej podróży muzycznej. W bliskie i odległe zakamarki wyobraźni zabiorą Państwa autorskie, baaardzo gitarowe dźwięki Czerwonej Piłeczki. Przewodnikiem będzie „Tomek Tryton*”, który przy akompaniamencie „Kociego krzyku*” i w rytmie „5/8*”, zaprowadzi nas do „Starego Arpeggio*”, gdzie  po długim „Oczekiwaniu*” nadejdzie „Czerwony wąż*” i nastąpi wreszcie upragnione „Spełnienie*”.

Zespół na co dzień gra muzykę instrumentalną, w której każdy odnajduje siebie bez narracji. Natomiast w piątkowy wieczór, dodatkowo u boku Czerwonej Piłeczki pojawią się grudziądzcy, WSPANIALI muzycy, z którymi zagrają kilka niesamowitych coverów.

Będą Państwo zadowoleni.

*tytuły utworów

 O zespole:

Zespół Czerwona Piłeczka powstał w 2020 roku. Punktem wyjścia stało się spotkanie dwóch kumpli grających już wcześniej ze sobą, Artura i Radka oraz przygarnięcie do swojego grona gitarzysty Adama (notabene pochodzący z Grudziądza). I tak oto, powstało to niepowtarzalne TRIO.

Sami o sobie:

Tworzymy z pasją muzykę instrumentalną, w której przeplatają się różne style muzyczne (blues, rock, funky, klasyka oraz riffy cięższych stylów muzycznych). Nasze utwory nasycone są liniami melodycznymi, które sprawiają wrażenie opowieści muzycznych, z mnóstwem emocjonalnych nut, przenoszących słuchacza w krainę jemu tylko znaną.

W roku 2022 na festiwalu rockowym „Generacja” w Koszalinie otrzymaliśmy nagrodę publiczności, a nasz gitarzysta uznany został za najlepszego gitarzystę przeglądu. W 2023 w klubie studenckim Kreślarnia został zarejestrowany nasz koncert, z którego pochodzi nasza płyta LIVE.

Mieliśmy już przyjemność występować między innymi na scenie: Event Center G38, Centrum Kultury Studenckiej Kreślarnia, Centrala Artystyczna  – Koszalin, Klub Muzyczny Ucho – Gdynia, Free Blues Club – Szczecin, dwukrotnie z wielką radością braliśmy udział w Festiwalu Wolnych Muzyków w Zieleninie –  Free Mind Festival.

Skład:

Artur Skibiński – perkusja (chodzący metronom)

Radosław Muszyński – bas  (groove’ący autor tekstów)

Adam Bińczyk – gitara ( poszukujący melodii )

https://www.youtube.com/watch?v=0yW2PcgTgiU

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=8TQ0r3AkzV8

https://www.youtube.com/watch?v=zXjGR1oWogA


10 lutego     Teatr
Koncert Karnawałowy: Grupa MoCarta | Orkiestra Symfoników Bydgoskich

godz. 18.00     bilety 100, 115, 130 zł

Grupa MoCarta symfonicznie!

Najdowcipniejszy kwartet smyczkowy świata rozrasta się do rozmiarów orkiestry i tym samym musi podporządkować się dyrygentowi!

Pełen humoru program oparty został nie tylko na największych przebojach muzyki klasycznej, ale i piosenkach które nawiązują do miłości do muzyki i żartów. Najróżniejsze gatunki i przeboje będą się przenikać tworząc spójną całość, a widzowie usłyszą wszystkie instrumenty w partiach brawurowo żartobliwych i zobaczą dobrze znanych sobie muzyków orkiestry w rolach znacznie wykraczających poza ramy klasycznych wykonań filharmonicznych. Na scenie pojawi się również znakomita solistka, Agnieszka Kowaluk – mezzosopran.

Ponieważ muzykę można podzielić jedynie na dobrą i złą, gospodarze koncertu wybrali dla słuchaczy utwory reprezentujące tylko pierwszy nurt, a cały koncert będzie fantastyczną zabawą nie tylko dla widzów, lecz także dla muzyków Orkiestry Symfoników  Bydgoskich!

Wykonawcy:
 Grupa MoCarta
Agnieszka Kowaluk – mezzosopran
Orkiestra Symfoników Bydgoskich
Marek Czekała – dyrygent
Emilia Czekała – gospodyni wieczoru

 

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024
18 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków – relacja ze spaceru po Parku Miejskim
19 kwietnia 2024
Do 21 kwietnia zapisy na Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego do Rulewa
19 kwietnia 2024
Grudziądza Wiosna Teatralna – ostatni weekend
19 kwietnia 2024