Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Emocje po 32 finale WOŚP powoli opadają – to był rekord ludzkich serc – zobacz obszerną fotorelację

  1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Grudziądzu: Wspólnota, Emocje i Pomoc na Najwyższym Poziomie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) to niezwykła inicjatywa charytatywna, której pomysłodawcą jest Jerzy Owsiak. Od 1993 roku WOŚP zyskała ogromne uznanie w Polsce i za granicą, a jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym, zwłaszcza w obszarze służby zdrowia.

W Grudziądzu, sercu Kujawsko-Pomorskiego, jak co roku odbył się jedyny w swoim rodzaju 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wydarzenie, które nie tylko łączy mieszkańców miasta, ale także mobilizuje ich do pomocy potrzebującym. Tegoroczne hasło brzmiało: „Tu wszystko gra OK!”, co doskonale oddało atmosferę radości, wspólnoty i zaangażowania. W niecierpliwością wyczekujemy ostatecznego wyniku sumy, którą udało się zebrać w naszym mieście.

W Grudziądzu Orkiestra grała w wielu miejscach, my odwiedziliśmy kilka z nich. Zapraszamy do relacji!

  1. 10. Motoorkiestra z Automobilklubem Grudziądzkim: Ekscytująca Przygoda Dla Miłośników Motoryzacji

W ramach 32. finału WOŚP, Automobilklub Grudziądzki zaproponował niezapomnianą przygodę dla miłośników motoryzacji. 10. Motoorkiestra, zawsze ciesząca się ogromnym zainteresowaniem, przyciągnęła zarówno sympatyków automobilklubu, jak i mieszkańców Grudziądza. Liczne atrakcje, w tym przejażdżki z doświadczonymi kierowcami, dostarczyły uczestnikom nieopisanych wrażeń. Widoczne na twarzach pasażerów banany od ucha do ucha świadczyły o poziomie adrenaliny, który sięgał zenitu. Pisk opon był słyszalny nie tylko na parkingu dawnego marketu Auchan, ale także na okolicznych osiedlach – a to wszystko to prawdziwy ryk silników i prawdziwa porządna jazda połączona z driftem.

  1. Bieg WOŚP na Plaży Miejskiej w Rudniku: Sport, Emocje i Pomoc dla Chorych na COVID-19

Kolejna edycja Biegu WOŚP na Plaży Miejskiej w Rudniku. To nie tylko sportowe wyzwanie, ale przede wszystkim akcja charytatywna. Uczestnicy, pomimo braku nagród i mierzenia czasu, oddawali się biegowi z pełnym zaangażowaniem. Zebrane środki trafią na cel diagnostyki i leczenia płuc osób po chorobie COVID-19. Niezapomniana atmosfera, sklepik z upominkami i kawiarnia sprawiły, że ta styczniowa niedziela stała się najgorętszym wydarzeniem na plaży. W biegu wzięło udział ponad pół tysiąca osób!

  1. Sztab Miejski WOŚP: Miejsce Wspólnych Zabaw, Konkursów i Pomocy

Hala widowiskowo-sportowa sp21 Grudziądz stała się centrum wielu emocji i wydarzeń. Sztab Miejski WOŚP zorganizował liczne konkursy, pokazy artystyczne i stoiska grudziądzkich firm oraz klubów sportowych. Dla najmłodszych uczestników również przygotowano wiele atrakcji, tworząc tym samym przestrzeń do wspólnych zabaw i integracji społeczności. To tam też była główna siedziba zaplecza technicznego w naszym mieście – tam wolontariusze odebrali i oddawali swoje puszki.

  1. LegoWośp w Kawiarni Spichlerz 57: Klocki LEGO dla Dobrej Sprawy

W trakcie Finału WOŚP, kawiarnia Spichlerz 57 przeniosła się w magiczny świat klocków LEGO. Akcja LegoWośp, połączona z obchodami Międzynarodowego Dnia Klocków LEGO, była doskonałą okazją do wspólnego tworzenia i pomocy. Dzieci i dorośli oddawali się kreatywności, a zebrane środki przyczynią się do wsparcia celów WOŚP.

  1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Grudziądzu był nie tylko czasem radości i zabawy, ale przede wszystkim wspólnoty i solidarności. Mieszkańcy miasta aktywnie włączyli się w liczne wydarzenia, oddając cześć tradycji WOŚP i wspierając potrzebujących. Atmosfera tego dnia potwierdziła, że Grudziądz to miejsce, gdzie wszystko gra OK, zwłaszcza, gdy chodzi o pomoc drugiemu człowiekowi.

Do zobaczenia za rok!

SIEMA!

 

fot. Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024
18 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków – relacja ze spaceru po Parku Miejskim
19 kwietnia 2024
Do 21 kwietnia zapisy na Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego do Rulewa
19 kwietnia 2024
Grudziądza Wiosna Teatralna – ostatni weekend
19 kwietnia 2024