Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Boso przez Grudziądz niesiemy dźwięk – fotorelacja z happeningu

Radość, śpiew i celebracja życia

Po raz trzeci odbył się w Grudziądzu happening pod tytułem „Boso przez Grudziądz niesiemy dźwięk”. Za jego organizację ponownie zabrały się wspaniałe dziewczyny: Monia Chełminiak z Fundacji Jedna Sztuka i Agnieszka Lewandowska (Dotyk i Dźwięk).

Radosny przemarsz na boso z parku na Rynek, który odbył się w niedzielę 12 maja, był formą celebracji radości istnienia, miłości do Matki Ziemi, wdzięczności za życie i za drugiego człowieka.

Zazwyczaj wydarzenie odbywało się bliżej Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, ale po poprzednich doświadczeniach pogodowych, w tym roku przeniesiono go na maj.

Była to dobra decyzja, bo pogoda dopisała uczestnikom, obdarzając ich ciepłem i promieniami słońca. Także na Rynku funkcjonują już kawiarenki, więc ekologiczny i pacyfistyczny przekaz trafił do większej ilości zainteresowanych. Trzeba też przyznać, że samych uczestników było więcej niż poprzednio. Dobry to znak, bo w czasach historycznych zawirowań należy pamiętać, że człowiek ma też tę jasną stronę duszy. Im więcej ludzi to dostrzeże, tym większe szanse na sprzeciw wobec zła.

Jak zwykle dziewczyny promowały chodzenie boso, które jest doskonałą metodą na uziemienie i wyrównanie potencjałów energetycznych z Matką Ziemią, co wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Oczywiście nie wszyscy muszą biegać na bosaka po ulicach, ale już 15 minut dziennie chodzenia na łonie natury, powinno przynieść dobre rezultaty.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony: www.grudziadzmiastootwarte.pl gdzie zamieszczamy zapowiedzi takich wydarzeń.

Adam Milewski

Adam Milewski

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Twory słowne – fragment książki pt.: „Ta Druga” Tomasza Betchera
13 czerwca 2024
O co chodzi z dietą WEGE? – Misja na Zdrowie.
13 czerwca 2024
Grudziądz w powieści Tomasza Betchera „Ta druga” – zapraszamy na spotkanie autorskie w Bibliotece
12 czerwca 2024
Zapowiedź koncertów plenerowych na Jarmarku Spichrzowym
12 czerwca 2024
Koncertowo Promujemy Młodych! To już dziś o 18.00
12 czerwca 2024
Relacja z Jubileusz XX – lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej „To – My”
12 czerwca 2024