Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Kreatywna przestrzeń bliżej Grudziądzan

Oto stało się, po tygodniach przygotowywań znana i lubiana pracownia artystyczna Art&Luz przeniosła się w miejsce bardziej dostępne dla kreatywnych osób, na ulicę Długą 14.

Grażyna Goralska, sprawczy duch tego przedsięwzięcia, zaprosiła znajomych i sympatyków pracowni na małą uroczystość w dniu 13 stycznia 2024 r. Chociaż przestrzeń dostępna dla pracowni jest teraz większa i lepiej zaaranżowana, z trudem pomieściła dziesiątki osób, które przybyły by pogratulować nowego miejsca i życzyć powodzenia. Tak to jest, że zdobywa się wielu przyjaciół, gdy swoją wiedzą i zaangażowaniem dzieli się z ludźmi na warsztatach – tych odpłatnych i tych realizowanych z różnych funduszy oraz w trakcie imprez miejskich.

Otwarcie zaszczyciła swoją obecnością Pani Wiceprezydent Róża Lewandowska, a koncertowo wsparł je lokalny zespół „Wolny Skład”.

Art&Luz od lat dba o rozwój artystyczny i rzemieślniczy osób w każdym wieku. W tym cudownym miejscu artyści mogą się spotykać, wymieniać doświadczeniami, a każda chętna osoba może rozwijać talenty, tworzyć piękne dzieła sztuki i przedmioty użytkowe. Wiele twórczych osób, które dziś mają wystawy swoich artystycznych dzieł, zaczynało swoją drogę pod opieką instruktorek i instruktorów współpracujących z pracownią.

Kreatywna pracownia przy ulicy Długiej 14 jest wspaniale wyposażona, pełna inspirującej atmosfery i wsparcia dla miłośników sztuki. Można w niej zajmować się malarstwem, garncarstwem, sitodrukiem, makramą i innymi twórczymi aktywnościami.

Zachęcamy do śledzenia profilu pracowni Art&Luz na FB, gdzie publikowane są plany zajęć i ogłoszenia o projektach finansowanych z funduszy publicznych.

Także nasz portal www.grudziadzmiastootwarte.pl stara się informować o ważniejszych wydarzeniach związanych z Pracownią, dlatego zachęcamy do zaglądania w zakładkę „Co? Gdzie? Kiedy?”

Adam Milewski

Adam Milewski

w obiektywie
Poznajmy się!

Tym chemy Cię zainteresować

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024
18 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków – relacja ze spaceru po Parku Miejskim
19 kwietnia 2024
Do 21 kwietnia zapisy na Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego do Rulewa
19 kwietnia 2024
Grudziądza Wiosna Teatralna – ostatni weekend
19 kwietnia 2024