Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Przepisy dotyczące rejestracji i zbycia pojazdów

Przepisy dotyczące rejestracji i zbycia pojazdów

Wraz z początkiem nowego roku w życie wchodzą znowelizowane przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym. Dotyczą one obowiązku rejestracji pojazdu oraz zgłoszenia zbycia pojazdu.

W myśl tych przepisów naruszenie powyższych obowiązków skutkować będzie wszczęciem postępowania administracyjnego o nałożenie kary finansowej.

Termin na realizację obowiązku rejestracji pojazdu wynosi 30 dni, a w przypadku przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie obrotu pojazdami termin ten jest trzykrotnie dłuższy – to 90 dni. Z kolei termin na realizację obowiązku zgłoszenia zbycia pojazdu wynosi dla wszystkich właścicieli 30 dni.

Bieg terminów, o których mowa wyżej, liczony jest: od dnia nabycia pojazdu (dla pojazdów nowych i zarejestrowanych w naszym kraju), dopuszczenia pojazdu do obrotu na terytorium Polski (dla pojazdów spoza Unii Europejskiej), sprowadzenia pojazdu do kraju (dla pojazdów z terenu Unii Europejskiej) oraz sporządzenia aktu dziedziczenia lub uprawomocnienia postanowienia o nabyciu spadku. Ten ostatni dotyczy pojazdów nabytych w drodze spadkobrania.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy sekretariatu Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych (nr telefonu 56 45-10-402) oraz pracownicy zajmujący się rejestracją pojazdów.

Komunikat-tabela opłat

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Rozmowy z pasją – wywiad z Andrzejem Markuszewskim.
24 czerwca 2024
Informacja dla obywateli Ukrainy zakwaterowanych u osób prywatnych
24 czerwca 2024
Już jutro w Spichlerz 57 szkolenie z marketingu internetowego!
24 czerwca 2024
METAMORPHOSIS FASHION SHOW 2024 – relacja
23 czerwca 2024
23.06 Dzień Ojca- okazja by powiedzieć “Dziękuję Ci TATO”
23 czerwca 2024
Chcesz zobaczyć prawdziwą pasję? Chodź na spotkanie autorskie! – relacja z wydarzenia.
22 czerwca 2024