Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

W dniu 9 listopada o godzinie 17.00 odbyła się wystawa prac Piotra Kamińskiego pt. „Galeria niepokojących obrazów” w filii biblioteki nr 13 przy ulicy Mikołaja z Ryńska. Galeria spotkała się z dużym zainteresowaniem i zgromadzonym bardzo się podobała. Zwiedzający chętnie rozmawiali na temat obrazów, co świadczy o ich silnym oddziaływaniu na widza.


Piotr Kamiński użył dwóch głównych technik artystycznych do stworzenia swoich prac na wystawie. Głównym narzędziem były markery pigmentowe, które pozwalają na precyzyjne rysowanie i tworzenie intensywnych kolorów. Markery pigmentowe są popularnym narzędziem wśród artystów, ponieważ zapewniają trwałe i nasycone kolory. Dodatkowo, artysta użył pasteli olejnych, które charakteryzują się miękką konsystencją i umożliwiają tworzenie efektów teksturalnych na powierzchni obrazu.

Dzieła Piotra Kamińskiego na wystawie „Galeria niepokojących obrazów” były inspirowane muzyką jazzową. Jazz jest gatunkiem muzycznym, który często wywołuje różne emocje i nastroje. Artysta postanowił przenieść te emocje na płótno, tworząc obrazy o niepokojącej atmosferze. Prace Kamińskiego mogą być interpretowane na wiele sposobów, a ich charakter pobudza wyobraźnię i skłania do refleksji.


Wystawa spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony zwiedzających. Widzowie byli zafascynowani pracami Piotra Kamińskiego i chętnie rozmawiali na temat obrazów. To świadczy o tym, że prace artysty poruszyły ich emocje i wywołały silne wrażenie. Wielu odwiedzających z pewnością będzie chciało wrócić i jeszcze raz obejrzeć wystawę.

Obrazy będą dostępne do oglądania przez najbliższy miesiąc. To daje wystarczająco dużo czasu wszystkim zainteresowanym, aby odwiedzić filię biblioteki i zobaczyć pracę.
Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji obejrzeć wystawy, ma jeszcze szansę na to w najbliższych tygodniach.

 


Zachęcam do odwiedzenia portalu Grudziądz Miasto Otwarte! Na stronie znajdziesz nie tylko informacje o ciekawych wydarzeniach związanych ze sztuką, ale także wiele innych interesujących wydarzeń. 

W zakładce kalendarium znajdziesz aktualne informacje o koncertach, festiwalach, wystawach, spotkaniach kulturalnych i wielu innych wydarzeniach, które odbywają się w Grudziądzu. To doskonałe miejsce, aby być na bieżąco z kulturalnymi i społecznymi wydarzeniami w mieście. Niezależnie od tego, czy interesujesz się sztuką, muzyką, sportem czy innymi dziedzinami, na pewno znajdziesz coś dla siebie na portalu Grudziądz Miasto Otwarte.

Nie czekaj, sprawdź kalendarz wydarzeń i zacznij planować swoje udział w fascynujących wydarzeniach w Grudziądzu!

 

Autor: Aleksandra Kaniecka 

 

Aleksandry Kanieckiej

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

113. rocznica powstania Domu Polskiego „Bazar” – zaproszenie na uroczystość
24 lipca 2024
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, iż od dnia 1 sierpnia 2024 r. można składać wnioski o przyznanie bonu energetycznego.
24 lipca 2024
Trwają zapisy do piątej edycji Biegu po Złotą Ostrogę Centrum Wyszkolenia Kawalerii.
24 lipca 2024
„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024