Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Zbadaj się i zyskaj spokój – bezpłatne badania mammograficzne w Grudziądzu

LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, którym będzie można poddać się już 13 października, czyli w najbliższy piątek. Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie czynna w Grudziądzu 13 października, w godzinach od 8.30 do 14.30, przy markecie Kaufland, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 10.

W bezpłatnym badaniu w ramach programu NFZ mogą wziąć udział Panie ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

– nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy

– lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Warto poddawać się regularnym badaniom i dbać o zdrowie. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal stuprocentową gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi LUX MED usprawnia kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspiesza ewentualne leczenie.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub poprzez dostępny tutaj formularz.

Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii i Programu Profilaktyki Raka Piersi znaleźć można na stronie internetowej. Warto też zapoznać się z informacjami dostępnymi tutaj.

Niezależnie od tego informujemy, że badaniom mammograficznym można poddawać się w grudziądzkim Szpitalu.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

113. rocznica powstania Domu Polskiego „Bazar” – zaproszenie na uroczystość
24 lipca 2024
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, iż od dnia 1 sierpnia 2024 r. można składać wnioski o przyznanie bonu energetycznego.
24 lipca 2024
Trwają zapisy do piątej edycji Biegu po Złotą Ostrogę Centrum Wyszkolenia Kawalerii.
24 lipca 2024
„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024