Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Piknik Strażacki

Ależ się działo!

To był prawdziwy pokaz, jak wygląda codzienność ciężkiej pracy strażaka. Nie zabrakło również pokazu sprzętu bojowego naszych superbohaterów. Grudziądzka jednostka straży pożarnej zaprosiła mieszkańców naszego miasta na festyn, aby zaprezentować swoją codzienność oraz zaprezentować swoje projekty w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego.
Piknik strażacki – czyli wspaniała okazja i miejsce do spędzenia miło czasu, ale także i nauki ważnych rzeczy. Nasi wspaniali bohaterowie – strażacy, zaprosili nas do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 na Rządzu przy ulicy Strażackiej, aby pokazać, jak wygląda sytuacja ratowania zdrowia oraz przygotowali akcję ratunkową przy zdarzeniu drogowym, która była przez nich wcześniej przygotowana.
Prowadzący spotkanie starannie opowiadał, krok po kroku, jak wygląda proces ratowania osoby zakleszczonej w samochodzie czy też gaszenia pożaru za pomocą dostępnych środków gaśniczych. Strażacy starannie uczyli nie tylko młodych, ale także i dorosłych co to znaczy niebezpieczna prędkość na drodzę i chwila nieuwagi. Nie zabrakło również wielu atrakcji dla najmłodszych takich, jak tor specjalistyczny dla najmłodszych kandydatów na strażaka czy też gigantycznej dmuchanej zjeżdżalni.
Głównym zamysłem festynu, oprócz promowania bezpieczeństwa było również zaprezentowanie projektów w ramach GBO przygotowanych przez strażaków. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z grafikami przygotowanymi przez naszych bohaterów odnośnie tych projektów.
   
A już teraz zaglądajcie do naszej płonącej galerii z dzisiejszego festynu!
Autor Danielewicz

Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024