Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Koncert piosenek z lat 20. XX w.

W ramach XXXIV Zjazdu Kawalerzystów w Grudziądzu, w sobotę 19 sierpnia odbył się na Rynku koncert chóru Tibi Mariae z akompaniamentem zespołu Sweet Accordion.

Tydzień wcześniej grudziądzanie mogli obejrzeć film Chaplina „Brzdąc” z muzyką na żywo graną przez zespół Czerwie. Tym razem, za sprawą naszych artystów, na rynku pobrzmiewały rodzime przeboje filmowe i estradowe z epoki: „To ostatnia niedziela”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Tango milonga”.

Przy takich szlagierach bawili się kiedyś kawalerzyści w lokalach a my znamy je głównie ze „Starego Kina”. Hanka Ordonówna, Eugeniusz Bodo, Mieczysław Fog – to oni w naszej pamięci pobrzmiewają w tych utworach, więc chór i zespół musieli zmierzyć się z prawdziwymi sławami. Trzeba przyznać, że artyści wyszli z tego pojedynku obronną ręką a aranżację piosenek w ich wykonaniu zabrzmiały bardzo ciekawie. Dowód tego okazali gromkimi brawami widzowie, którzy pomimo palącego słońca i upału licznie zgromadzili się na Rynku, okupując każdy skrawek cienia.

Artystom i zespołowi technicznemu z Centrum Kultury Teatr należą się wielkie brawa, za to, że w tych warunkach pogodowych potrafili zabrać nas do muzycznego świata sprzed stu lat.

Koncert swoją obecnością uświetniła Przewodnicząca „Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej w Grudziądzu” Pani Rotmistrz Karola Skowrońska.

Adam Milewski

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Relacja z Ultramaratonu Rowerowego – dla prawdziwych wojowników!
27 maja 2024
W miniony weekend na terenie Grudziądzkiej Mariny nad Wisłą odbył się Festyn Integracyjny
27 maja 2024
Do 5 czerwca br. trwa Plebiscyt Cuda Polski organizowany przez redakcję magazynu National Geographic Traveler.
27 maja 2024
Koncert “Ave Maria” z okazji Dnia Mamy
27 maja 2024
27.06 – Dzień Samorządu Terytorialnego
27 maja 2024
Święto Województwa już wkrótce
27 maja 2024