Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

W Martyna poniedziałek 7 sierpnia 2023 rozpoczęły się kolejne warsztaty organizowane w ramach Lata na Starym Mieście.

Choć nazwa „Wakacyjne wędrówki” wskazuje na pracę w plenerze to dzisiejsza pogoda nie zachęcała do opuszczania kolorowej pracowni plastycznej „Kredka” znajdującej się na drugim piętrze grudziądzkiego Teatru.

Propozycja warsztatowych zajęć plastycznych została przygotowana z myślą o młodych ludziach, którzy chcą spędzić kilka dni ćwicząc swoje umiejętności pod okiem Marianny Gitner-Sawistowskiej. Oferta Centrum Kultury Teatr jest skierowana dla każdego, który chce spróbować swoich umiejętności w technikach dowolnych. W pracowni dostępne są rozmaite artykuły potrzebne by tworzyć przeróżne prace. Jak podkreśla prowadząca, warsztaty to przede wszystkim czas spędzony w miłej atmosferze, gdzie nauczyć się można podstaw rysunku czy pracy z doborem kolorów.

Już na pierwszych zajęciach powstały piękne dzieła, których tematem jest dotychczasowe wspomnienie z tegorocznych wakacji. Sposób przedstawienia tematyki był dowolny. Szczególnie doceniana była dodatkowa abstrakcja i wielokolorowość pracy. Opiekunka warsztatów wprowadzała magiczną atmosferę poprzez swój humor i indywidualne podejście do uczniów mówiąc, że każdy z nas posiada talent tylko mniej lub bardziej ukryty.

Przy otwartości i wsparciu prowadzącej atmosfera pracy udzielała się wszystkim, stąd dwie godziny zajęć upłynęły bardzo szybko.

Gdy pogoda się poprawi kolejne dzieła będą powstawać w otoczeniu najpiękniejszych miejsc Grudziądza.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Chętni jednak powinni pamiętać o jedzeniu i wodzie dla siebie. Zajęcia potrwają do 18 sierpnia.

Autorka: Martyna Ruszczyńska

Martyna Ruszczyńska

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024