Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Derby dla GKM-u!

Żółto-niebiescy wygrali z Apatorem za 2 punkty.

Idealne zakończenie świętowania 732. Urodzin Grudziądza na H4! Wygrana Zooleszcz GKM-u Grudziądz z For Nature Solutions KS Apatorem Toruń w derbach województwa kujawsko-pomorskiego, pozwoliła na dopisanie 2 punktów do tabeli PGE Ekstraligi miejscowej drużynie.

Gołębie wyszły na prowadzenie już po pierwszym biegu, wygrywając 4-2. Prowadzenie utrzymywało się przez całe spotkanie. Pozytywnie zaskoczyła wszystkich bardzo dobra forma Kacpra Łobodzińskiego, który wygrał 2 z 3 swoich biegów. Z juniorów nie zawiódł również Kacper Pludra. Także i seniorzy pokazali się ponownie z dobrej strony. Serca kibiców zabiły mocniej przy upadku Nickiego Pedersena w biegu 13. Zawodnik dość długo nie podnosił się z toru, lecz w końcu nastąpiła ulga i kapitan pojechał już w biegu 14., w którym przywiózł 3 punkty. I choć nie udało się obronić punktu bonusowego (wynik dwumeczu to ostatecznie 88-92), humory niewątpliwie dopisały.

Dość ciekawą sytuacją była awaria maszyny startowej. Konieczna była wymiana jednego ze słupków, więc spotkanie zostało przerwane na kilka minut.

Doping kibiców dał się odczuć przez całe spotkanie. Jak to na derbach – nie brakowało emocji. Idealnym pozytywnym przykładem było spotkanie kibiców z Grudziądza, Kruszwicy i Torunia, którzy na trybunie miejscowych łączyli kibicowanie z dobrą zabawą. Serdecznie pozdrawiamy!

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania. Przypominamy, że kolejne spotkanie Zooleszcz GKM-u już 2 lipca, gdzie ponownie spotkamy się na H4, w pojedynku z Cellfast Wilkami Krosno. Aktualnie Grudziądzanie mają na swoim koncie 6 punktów. Trzymamy kciuki za dalsze zwycięstwa!