Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Zapraszamy już od wtorku

20 czerwca   Teatr/ Pracownia Plastyczna
Zakończenie roku szkolnego w Pracowni „Kredka”
– wręczenie dyplomów
– wystawa prac
godz. 18.00     wstęp wolny

22 czerwca Galeria Akcent
Stanisław Szymkiewicz – malarstwo (otwarcie wystawy)
– finisaż wystawy 9 lipca
godz. 18.00 wstęp wolny

STANISŁAW SZYMKIEWICZ
Gostyński malarz i grafik, zajmujący się także fotografią. Autor wielu wystaw indywidualnych i uczestnik licznych zbiorowych. Brał udział w konkursach i Międzynarodowych Przeglądach Sztuki. Współwykonawca kilku gostyńskich murali. Organizator wystaw innych artystów. Członek Leszczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

Przedstawione prace to efekt poszukiwań i prób z nowymi technikami plastycznymi. Najciekawsza strona tych eksperymentów to pomysły rodzące się podczas pracy z obrazem oraz nieprzewidywalny rezultat końcowy. Fascynują mnie wciąż nowe rozwiązania, ciągle szukam innych sposobów przedstawiania swoich inspiracji. Szukam i zaczyna mnie wciągać nowy pomysł. Gdy pojawiają się świeże tematy, wtedy zmieniam technikę, format i materiały, a każdy następny obraz traktuję jako wyzwanie! Malarstwo abstrakcyjne pomaga mi zanurzyć się w świecie wyobraźni, w świecie form i kolorów. Lubię ten świat i tę wyjątkową relację pomiędzy mną a obrazem. Efektem końcowym nie jest jednak sam gotowy obraz, tylko wrażenia i emocje oglądających oraz ich własne interpretacje tego, co widzą!”

/Stanisław Szymkiewicz/


* 24 czerwca Rynek
Lato na Starym Mieście
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Grudziądzu

godz. 16.00 Wstęp wolny

Tradycyjnie już, pierwszy koncert w ramach festiwalu Lato na Starym Mieście odbędzie się w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu. Dla szkoły i uczniów publiczne występy są zawsze bardzo ważne, a ten czerwcowy jest dobrym pretekstem do podsumowania roku szkolnego.

Ciesząc się z możliwości spotkania w plenerze, gdzie muzyka zachwyca inaczej, dajmy się porwać w muzyczną podróż. Jedno jest pewne młodzi wykonawcy zrobią wszystko co w i mocy, aby zachwycić grudziądzką publiczność i wprowadzić nas w letni czas urlopów.

 

GALERIA

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024