Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Pożary lasu

Wiosna niestety w tym roku jest bardzo sucha, przez brak opadów na terenie prawie całego kraju obowiązuje duży stopień zagrożenia pożarowego. Tak jest i w naszym Lesie Rudnickim. Obszar Lasów Komunalnych Miasta Grudziądza zaliczany jest do 1 kategorii zagrożenia pożarowego, ponieważ przewagę stanowią drzewostany sosnowe, a także wzmożony ruch turystyczny.

Pożar w lesie to zagłada świata roślin i zwierząt. Zwierzęta podczas pożaru wpadają w panikę i przestraszone wbiegają w płomienie. Mniejsze zwierzęta, jak jeże czy ryjówki nie są nawet w stanie uciec przed ogniem. Śmierć ponoszą ptaki w gniazdach, pisklęta oraz owady szczególnie te żyjące w ściółce. Wystarczy niedopałek papierosa, by stała się tragedia…

Dlatego też od 1 kwietnia do odwołania pracownicy Lasów Komunalnych zaczynają pełnić codzienne dyżury przeciwpożarowe. Pracownicy są w pełnej gotowości, by w razie wybuchu pożaru móc szybko udać się na miejsce. System ochrony przeciwpożarowej Lasów Komunalnych pozwala sprawnie monitorować i zapobiegać zagrożeniu pożarowemu. Biuro Lasów Komunalnych jest w stałej łączności radiotelefonicznej z Nadleśnictwem Jamy oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

113. rocznica powstania Domu Polskiego „Bazar” – zaproszenie na uroczystość
24 lipca 2024
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, iż od dnia 1 sierpnia 2024 r. można składać wnioski o przyznanie bonu energetycznego.
24 lipca 2024
Trwają zapisy do piątej edycji Biegu po Złotą Ostrogę Centrum Wyszkolenia Kawalerii.
24 lipca 2024
„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024