Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Newsletter Muzeum w Grudziądzu

zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które zaplanowaliśmy w nadchodzących dniach w naszym Muzeum – początek marca z wykładami historyka, Mariusza Żebrowskiego:

We wtorek – 7 marca 2023, o godzinie 17.00 zapraszamy na wykład „Żenić się, czy pozostać kawalerem? Żony wojskowych w Armii II RP”.
Jak w starym powiedzeniu: mąż jest głową rodziny a żona jest szyją, która tą głową kręci – właśnie taką „szyją” była Aleksandra Piłsudska, którą cechowało niezwykłe poczucie własnej wartości i wolności. W uznaniu jej wybitnej działalności niepodległościowej i społecznej Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 Rokiem Aleksandry Piłsudskiej. Podczas wykładu w przededniu Dnia Kobiet dowiemy się także jak wyglądała działalność kobiet w zakresie utrwalania tradycji pułkowych i w jaki sposób wypełniały one funkcje reprezentacyjne, pozostając jednocześnie w cieniu swych mężów wojskowych. Nie oznaczało to jednak, że były całkowicie podporządkowane ich woli…
Na spotkanie zapraszamy do Gmachu Głównego Muzeum, cennik 7,00 zł/os.

W piątek, 10 marca 2023 r. o godzinie 17.00 zapraszamy do Muzeum na wykład pt. „Broń z okresu Powstania Styczniowego”.
Wykład przygotowany przez Mariusza Żebrowskiego w ramach projektu „Grudziądzkie ślady Powstania Styczniowego” w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. Dofinansowano ze środków Gminy-Miasto Grudziądz.

Spotkaniem inaugurującym projekt „Grudziądzkie ślady Powstania Styczniowego” będzie wykład w przestrzeni wystawy „Cel, pal! Broń palna ze zbiorów grudziądzkiego Muzeum”. Kustosz działu wojskowości, Mariusz Żebrowski, przybliży Państwu najciekawsze egzemplarze broni, którymi posługiwali się powstańcy w latach 1863-64.
Gmach Główny Muzeum, ul. Wodna 3/5, wstęp wolny

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Przed nami ostatni weekend przedświąteczny – CK Teatr
28 marca 2023
Jarmark Spichrzowy
28 marca 2023
Newsletter Muzeum w Grudziądzu
28 marca 2023
Wyjątkowa Wystawa fotografii autorstwa Katarzyny Kujawskiej
28 marca 2023
„„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023
27 marca 2023
Wyjątkowy koncert! – Geotermia Grudziądz
27 marca 2023