Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Newsletter Muzeum w Grudziądzu

zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które zaplanowaliśmy w nadchodzących dniach w naszym Muzeum – początek marca z wykładami historyka, Mariusza Żebrowskiego:

We wtorek – 7 marca 2023, o godzinie 17.00 zapraszamy na wykład „Żenić się, czy pozostać kawalerem? Żony wojskowych w Armii II RP”.
Jak w starym powiedzeniu: mąż jest głową rodziny a żona jest szyją, która tą głową kręci – właśnie taką „szyją” była Aleksandra Piłsudska, którą cechowało niezwykłe poczucie własnej wartości i wolności. W uznaniu jej wybitnej działalności niepodległościowej i społecznej Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 Rokiem Aleksandry Piłsudskiej. Podczas wykładu w przededniu Dnia Kobiet dowiemy się także jak wyglądała działalność kobiet w zakresie utrwalania tradycji pułkowych i w jaki sposób wypełniały one funkcje reprezentacyjne, pozostając jednocześnie w cieniu swych mężów wojskowych. Nie oznaczało to jednak, że były całkowicie podporządkowane ich woli…
Na spotkanie zapraszamy do Gmachu Głównego Muzeum, cennik 7,00 zł/os.

W piątek, 10 marca 2023 r. o godzinie 17.00 zapraszamy do Muzeum na wykład pt. „Broń z okresu Powstania Styczniowego”.
Wykład przygotowany przez Mariusza Żebrowskiego w ramach projektu „Grudziądzkie ślady Powstania Styczniowego” w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. Dofinansowano ze środków Gminy-Miasto Grudziądz.

Spotkaniem inaugurującym projekt „Grudziądzkie ślady Powstania Styczniowego” będzie wykład w przestrzeni wystawy „Cel, pal! Broń palna ze zbiorów grudziądzkiego Muzeum”. Kustosz działu wojskowości, Mariusz Żebrowski, przybliży Państwu najciekawsze egzemplarze broni, którymi posługiwali się powstańcy w latach 1863-64.
Gmach Główny Muzeum, ul. Wodna 3/5, wstęp wolny

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024