Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

We wtorek, 23 kwietnia, miało miejsce wyjątkowe i ważne dla mieszkańców wydarzenie w Grudziądzu – Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy.

To doskonała okazja dla mieszkańców naszego miasta i okolic, aby zapoznać się z ofertami pracy, poznać wymagania pracodawców oraz dowiedzieć się więcej o specyfice różnych zawodów i branż.

W sali sesyjnej starostwa powiatowego zgromadziło się ponad 20 firm z Grudziądza i okolic, które przedstawiły swoje oferty pracy oraz opowiedziały o zaletach pracy w ich przedsiębiorstwach. Targi Pracy były doskonałą okazją do nawiązania bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami oraz zdobycia cennych informacji na temat rynku pracy.

Na stoiskach można było spotkać się z przedstawicielami takich branż jak:

  • Odlewnia żeliwa – prezentująca technologie i procesy produkcyjne związane z produkcją żeliwa.
  • Fabryka świeczek – pokazująca proces produkcji i oferująca możliwości zatrudnienia w sektorze produkcyjnym.
  • Zakład produkcji maszyn rolniczych – prezentujący specjalistyczne maszyny rolnicze i opisujący możliwości pracy w tej branży.
  • Hotele – przedstawiające ofertę pracy w sektorze hotelarskim, zarówno dla doświadczonych pracowników, jak i dla osób poszukujących pierwszego doświadczenia zawodowego.
  • Służby mundurowe – straż pożarna, policja, służba więzienna, wojsko – informujące o możliwościach służby w różnych formacjach mundurowych i wymaganiach rekrutacyjnych.

Nie zabrakło również propozycji pracy dla absolwentów szkół średnich, w tym ofert na prace sezonowe, np. na zbiór owoców czy drobne prace gospodarczo-porządkowe. Targi Pracy były świetną okazją dla młodych ludzi do zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego oraz rozpoczęcia kariery zawodowej.

Aktualne dane o bezrobociu w Grudziądzu i okolicach

Niestety, problem braku ludzi do pracy jest coraz bardziej odczuwalny w naszym regionie. Według danych na luty 2024 roku:

  • W Grudziądzu bezrobotnych było w sumie 3042 osoby, z czego aż 1670 to kobiety.
  • W powiecie grudziądzkim liczba bezrobotnych wynosiła 1557 osób, z czego 910 to kobiety.

Te liczby świadczą o pilnej potrzebie współpracy między pracodawcami a instytucjami edukacyjnymi i organizacjami związanymi z rynkiem pracy, aby skutecznie przeciwdziałać bezrobociu i zapewnić mieszkańcom Grudziądza i okolic atrakcyjne możliwości zatrudnienia.

Kilku uczestników Targów Pracy w rozmowie z nami przyznaje otwarcie, że w dzisiejszych pracach nie łatwo jest znaleźć swoją pierwszą pracę jako młode osoby, tuż po zakończeniu ścieżki edukacyjnej na poziomie wykształcenia średniego. Wiele firm oczekuje doświadczenia, a jednak młode osoby jego nie mają; a okazja podjęcia pracy sezonowej daje im już możliwość „odhaczenia takiego punktu”.

Dzięki zaangażowaniu firm i instytucji oraz otwartości uczestników, wydarzenie to przyczyniło się do zacieśnienia relacji między pracodawcami a potencjalnymi pracownikami oraz do lepszego zrozumienia potrzeb rynku pracy w naszym regionie. Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom sytuacja na rynku pracy w Grudziądzu będzie się poprawiać, a mieszkańcy znajdą satysfakcjonujące i stabilne zatrudnienie.

 

Zapraszamy wszystkich czytelników do śledzenia zakładki Biznes i Kariera, gdzie znajdują się aktualne oferty pracy.

Autor: Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Rozmowy z pasją – wywiad z Andrzejem Markuszewskim.
24 czerwca 2024
Informacja dla obywateli Ukrainy zakwaterowanych u osób prywatnych
24 czerwca 2024
Już jutro w Spichlerz 57 szkolenie z marketingu internetowego!
24 czerwca 2024
METAMORPHOSIS FASHION SHOW 2024 – relacja
23 czerwca 2024
23.06 Dzień Ojca- okazja by powiedzieć “Dziękuję Ci TATO”
23 czerwca 2024
Chcesz zobaczyć prawdziwą pasję? Chodź na spotkanie autorskie! – relacja z wydarzenia.
22 czerwca 2024