Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

“Solo i na głosy” – Michał Rajewski i chór Cantores Graudentes – fotorelacja

Koncert Michała Rajewskiego i chóru Cantores Graudentes w Centrum Kultury Teatr.

 

W ramach kolejnej propozycji niedzielnych koncertów w teatrze, przed publicznością wystąpił grudziądzki chór Cantores Graudentes pod batutą Michała Rajewskiego i przy akompaniamencie Tomasza Gusta.

W pierwszej części koncertu zgromadzeni mieli okazję usłyszeć pieśni popularnych polskich kompozytorów w wykonaniu barytona Michała Rajewskiego. Wybrzmiały dzieła m.in. Mieczysława Karłowicza, Ignacego Jana Paderewskiego czy Stanisława Moniuszki. Wieloletnie doświadczony i wykształcony chórmistrz zaprezentował kunszt ogromu posiadanego talentu artystycznego, który pozwolił mu zdobyć szereg prestiżowych nagród – zarówno osobiście jak i w towarzystwie swoich chórów i zespołów. Rzecz jasna, nie po raz pierwszy artysta zaprezentował się przed grudziądzką publicznością. I tym razem nie zabrakło niezwykle zasłużonego aplauzu ze strony widowni.

 

Na scenie, przy fortepianie, był również obecny Tomasz Gust – akompaniator podczas tego koncertu. Równie bardzo dobrze wykształcony, doświadczony i wielokrotnie nagradzany pianista, kameralista, wieloletni pedagog grudziądzkiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki oraz kwidzyńskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego, pokazem swego talentu dopełnił całość muzycznych wrażeń niedzielnego popołudnia.

 

W drugiej części koncertu scena wypełniła się po brzegi, bowiem przed publicznością wystąpił założony w 2020 roku grudziądzki chór Cantores Graudentes. Zespół, pod batutą dyrektora Michała Rajewskiego, zaprezentował pieśni ludowe w artystycznej aranżacji i kompozycje muzyki rozrywkowej. Słowa wielu z nich okazały się nie być obce widowni, co zachęciło wielu do współudziału w śpiewaniu. Wybrzmiały takie popularne utwory jak “W moim ogródecku (w opracowaniu Tadeusza Szeligowskiego), “Oj, nasi jadą” (w opracowaniu Czesława Różdżyńskiego) czy też “The Lion sleeps tonight” (w opracowaniu Julio Dominguez’a). Chór składa się w większości z osób młodego pokolenia – uczniów szkół podstawowych, licealistów, studentów, ale także osób pracujących – osób, które połączyła wspólna pasja i miłość do muzyki. Grupa działa w naszym mieście przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Ojca Pio. Na swoim koncie chór ma już szereg nagród, a najświeższa z nich to zdobyty w listopadzie ubiegłego roku Srebrny Dyplom podczas 8. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej CANTANTES LUBLINENSIS w Lublinie.

 

Kolejny koncert w teatrze przyniósł ze sobą mnóstwo pozytywnych wrażeń i był okazją do spędzenia miłych chwil w towarzystwie dobrej muzyki. Bo w Grudziądzu nie tylko lubimy dobrą muzykę – mamy wśród nas twórców dobrej muzyki! To ważne, aby wspierać lokalne talenty i doceniać ich ogromne zaangażowanie i pasję. Zachęcamy Państwa do pozostania na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami, które regularnie publikujemy w kalendarzu na naszym portalu. Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!

 

Artykuł i zdjęcia: Choderny Gracjan

Gracjan Choderny

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Relacja z Ultramaratonu Rowerowego – dla prawdziwych wojowników!
27 maja 2024
W miniony weekend na terenie Grudziądzkiej Mariny nad Wisłą odbył się Festyn Integracyjny
27 maja 2024
Do 5 czerwca br. trwa Plebiscyt Cuda Polski organizowany przez redakcję magazynu National Geographic Traveler.
27 maja 2024
Koncert “Ave Maria” z okazji Dnia Mamy
27 maja 2024
27.06 – Dzień Samorządu Terytorialnego
27 maja 2024
Święto Województwa już wkrótce
27 maja 2024