Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

12 kwietnia przypada dzień czekolady.

Przysmak znany i uwielbiany na całym świecie. Dla wielu najlepszy wyrób wśród słodyczy. Czekolada!

Choć można by o niej mówić wiele, lepiej jej skosztować i pozwolić sobie na odrobinę smakowej przyjemności – szczególnie dziś! Czekolada jest bez wątpienia jednym z produktów, będących nie tylko zwykłą słodką przekąską, ale również czynnikiem mogącym poprawić samopoczucie. 

 

Ten znany od setek lat kakaowy wyrób, nie od początku był podawany tak jak najczęściej w dzisiejszych czasach. Jak czytamy w Wikipedii, nasiona kakaowca zostały sprowadzone do Europy przez Krzysztofa Kolumba, podczas jednej z jego wypraw. Mimo początkowych wątpliwości co do wykorzystania nasion, w XVII wieku popularność zaczęły zyskiwać roztarte ziarna kakaowca z dodatkiem ciepłej wody i cukru. W tej samej, pitnej,  formie napój z nasion kakaowca wykorzystywany był wcześniej przez Majów i Azteków. Dopiero w 1828 roku Francis Fry zdołał uzyskać pierwszą tabliczkę czekolady. W dzisiejszych czasach popularny wyrób jest ogólnie dostępny w różnych formach, rodzajach i smakach. Naukowcy zwracają także uwagę na zdrowotne wartości czekolady, której spożycie może m.in. wpływać na poprawę pracę mózgu.

 

I choć już sama czekolada jest w stanie poprawić nastrój, jeszcze bardziej może to zrobić wspólne delektowanie się jej smakiem z rodziną czy znajomymi. Wedle możliwości pozwólmy sobie czasem na odrobinę przyjemności. A my życzymy Państwu jak najwięcej momentów poprawiających humor jeszcze bardziej niż czekolada!

 

Autor tekstu: Choderny Gracjan

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Relacja z Ultramaratonu Rowerowego – dla prawdziwych wojowników!
27 maja 2024
W miniony weekend na terenie Grudziądzkiej Mariny nad Wisłą odbył się Festyn Integracyjny
27 maja 2024
Do 5 czerwca br. trwa Plebiscyt Cuda Polski organizowany przez redakcję magazynu National Geographic Traveler.
27 maja 2024
Koncert “Ave Maria” z okazji Dnia Mamy
27 maja 2024
27.06 – Dzień Samorządu Terytorialnego
27 maja 2024
Święto Województwa już wkrótce
27 maja 2024