Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Z Rockiem Przez Młodość – X edycja jubileuszowa – relacja

Muzyczne skarby grudziądzkiej młodzieży

Ponad 3 godziny grania i śpiewania, 19 zespołów i wykonawców, (1 gość specjalny) i najmłodsza, 6. letnia artystka – to efekt działania pracowni muzycznej Macieja Gburczyka w Ognisku Pracy Pozaszkolnej.

Jubileuszowy koncert odbył się 5 kwietnia 2024 r. w Klubie Akcent i zgromadził pełną salę publiczności. Grano przeważnie ostro, w mocno rockowym stylu, choć nie zabrakło lirycznych ballad z akompaniamentem gitary. Oprócz tak znanych zespołów, jak Vanitas i Melisa, wykonawców jak Agata Misiak, Daniel Grzybowski i Karol Aleksandrowicz, do powrotu na scenę udało się namówić osoby, które dawno się nie prezentowały. Na deskach klubu Akcent ponownie pojawił się skład Missed Dreams, lirycznie zaśpiewał nam Łukasz Szalkowski a na bębnach zagrała Daria Grajkowska. Działo się!

Oprócz nich zagrali i zaśpiewali jeszcze: Hania Walczyk, Kaja Gburczyk, Lidia Olszewska, Vanessa Krzysztofik, Paulina Duma, Kasia Werner, Klaudia Jakubowska, Zosia Urbaniak, Julia Heba oraz zespoły Invaders, Stroke i Out of Control. Przebogaty skład. Cudowne wykonania i sporo pozytywnej energii. Nawet ciężkie metalowe kawałki pełne były radosnej zabawy.

Choć nie wszyscy wykonawcy, którzy wyfrunęli spod opieki Macieja Gburczyka, są dziś aktywni estradowo, wciąż pamiętają, jak się gra i śpiewa. Potencjał, który został nam zaprezentowany, jest naprawdę wielki. Dość powiedzieć, że już artystki i artyści z Grudziądza byli w stanie zatrzymać publiczność na miejscach.

Ukoronowaniem koncertu był występ gościa specjalnego, Wojciecha Cugowskiego, który w gitarowym duecie pozwolił naszym uszom na odpoczynek.

Z kuluarowych rozmów wynika, że wiele osób i składów, które na ten wieczór powróciły na scenę, ma zamiar jeszcze na niej pobyć. To wspaniała nowina, ponieważ dostaliśmy kawałek solidnego grania, którego chciałoby się więcej. Portal www.grudziadzmiastootwarte.pl z zaciekawieniem będzie się przyglądał takim powrotom.

Koncert poprowadził, debiutujący w tej roli, Dyrektor Ośrodka Pracy Pozaszkolnej – Arkadiusz Elszkowski. Koncert patronatem objął Maciej Glamowski Prezydent Grudziądza

Adam Milewski

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

 Koncert „Ave Maria” na Dzień Mamy.
21 maja 2024
Trzy różne spojrzenia na miłość – Grudziądz w Waszym obiektywie
21 maja 2024
Wyróżnienie dla stulatków
21 maja 2024
„Prosto z natury” – relacja z wystawy fotografii Magdaleny Hausman w Klubie Centrum Spółdzielni Mieszkaniowej
21 maja 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
21 maja 2024
Noc Muzeów 2024 – Czas spędzony pod znakiem sztuki, muzyki, wiedzy i zabawy.
21 maja 2024