Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Przed nami pierwsze Grudziądzkie Forum Organizacji Pozarządowych, czyli NGO. Odbędzie się ono 27 lutego, a więc w Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, którego gościem specjalnym będzie Jakub Wygnański, socjolog i współtwórca idei organizacji pozarządowych w Polsce. Wydarzenie obejmie też część poświęconą pozyskiwaniu środków na cele społeczne z różnych źródeł, w tym marszałkowskich.

Grudziądzkie Forum NGO odbędzie się w Spichlerzu 57. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 15.00. Spotkanie służyć ma integracji lokalnych organizacji. Jego ideą jest również pokazanie, że głos i działalność osób społecznie zaangażowanych i pasjonatów, prowadzić mogą do wielu cennych zmian w naszym lokalnym środowisku. To przedsięwzięcie cenne tym bardziej, o ile zazwyczaj są to osoby przedsiębiorcze i pomysłowe. Innymi słowy: oddolna inicjatywa bywa niekiedy bardzo wartościowa, a organizacje pozarządowe niejako siłą rzeczy ją wyzwalają.

– To często od pasjonatów czy działaczy społecznych płyną innowacje i nietuzinkowe działania, wykraczające poza przyjęte powszechnie schematy. Dlatego pierwsze Forum NGO, które organizujemy, poświęcone jest tematowi innowacji społecznych i potencjałowi, jaki drzemie właśnie w organizacjach pozarządowych – podkreśla Prezydent Maciej Glamowski.

– W naszym mieście jest wiele, bo blisko 200 stowarzyszeń, fundacji i organizacji skupiających się na pomaganiu – mówi Ewa Niewiadomska-Roman Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej. – Otwieramy więc przestrzeń do debaty społecznej, skupionej na ludziach, którzy swoje życie poświęcają zarówno pasji, jak i pomaganiu drugiemu człowiekowi. Chcemy wsłuchiwać się w Wasz głos i zrozumieć Wasze potrzeby. To wszystko jest zbieżne z ideą Spichlerza 57, który uruchomiliśmy z myślą o Was.

Założeniem Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych jest inspirowanie ludzi do aktywnego angażowania się w działalność organizacji pozarządowych i kreowanie warunków sprzyjających symbiozie między organizacjami pozarządowymi oraz sektorem publicznym i prywatnym. Organizacje Pozarządowe dzielą się tego dnia swoją wiedzą i doświadczeniami. Edukują też innych na temat wpływu, jaki wywierają na otaczającą nas rzeczywistość.

Uniwersalną koncepcją Światowego Dnia NGO jest świętowanie, upamiętnianie i współpraca różnych organizacji pozarządowych z całego świata oraz stojących za nimi osób. Także tej idei poświęcone będzie grudziądzkie forum, którego szczegółowy program dostępny jest tutaj.

Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Grudziądzu oraz Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024
18 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków – relacja ze spaceru po Parku Miejskim
19 kwietnia 2024
Do 21 kwietnia zapisy na Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego do Rulewa
19 kwietnia 2024
Grudziądza Wiosna Teatralna – ostatni weekend
19 kwietnia 2024