Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

W dniach od 25 lutego do 16 lutego 2024 roku odbywa się wystawa zdjęć ze zbiorów Janusza Kruszyńskiego w Bibliotece Filii Nr 3, mieszczącej się na ulicy Korczaka 23. Wystawa prezentuje unikalne fotografie Grudziądza z końca lat 40. i 50.j, które zostały zebrane przez kolekcjonera i pasjonata fotografii, Janusza Kruszyńskiego.

Galerię można odwiedzać przez cały okres jej trwania, a wejście jest bezpłatne. Jest to doskonała okazja dla miłośników fotografii, aby zobaczyć unikalne i interesujące obrazy, które ukazują różne aspekty historii, kultury i życia społecznego.

Wystawę zorganizowali Jadwiga Biedzińska oraz Wiesław Hawełko, swoją wiedzą historyczną zainteresował wszystkich uczestników wystawy. Podczas zwiedzania galerii, odwiedzający mieli również możliwość zgadywania jakie miejsce przedstawiają zdjęcia. Było to szczególnie interesujące dla mieszkańców Grudziądza, którzy mieli okazję odgadnąć, gdzie dokładnie znajduje się przedstawione na zdjęciach miejsce. Ta interaktywna forma uczestnictwa przyciągnęła uwagę i zaangażowanie odwiedzających.

Janusz Kruszyński to człowiek zakochany w swojej Małej Ojczyźnie. Prowadzi aktywny tryb życia na łonie natury. Jego pasja to stare auta i motory. Od lat gromadzi w swoich zbiorach także przedmioty związane z Grudziądzem. Są to: zdjęcia, fotografie, karty pocztowe, książki, prasa ale także wszelkiego rodzaju artefakty. Chętnie udostępnia swe zbiory, upowszechnia i się dzieli z innymi. – mówi Jadwiga Biedzińska

Warto również wspomnieć, że już niedługo odbędzie się kolejna wystawa zdjęć z przeszłości. Tym razem będzie ona miała miejsce w Klubie Centrum i rozpocznie się 12 lutego. Więcej szczegółów na temat tej wystawy zostanie ujawnionych wkrótce. Jest to doskonała okazja, aby kontynuować podróż w przeszłość i odkrywać fascynujące historie i obrazy związane z Grudziądzem.

Wystawy fotograficzne są doskonałą formą sztuki, która pozwala nam zanurzyć się w przeszłość, odkrywać nowe perspektywy i czerpać inspirację. Dlatego warto odwiedzić wystawę zdjęć ze zbiorów Janusza Kruszyńskiego w Bibliotece Filii Nr 3 i docenić piękno i wartość fotografii jako medium artystycznego.

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i historii do odwiedzenia tej fascynującej wystawy i cieszenia się unikalnymi obrazami z przeszłości.

Zachęcamy do obserwowania strony Grudziądz Miasto Otwarte, można znaleźć wiele informacji na temat wydarzeń, inicjatyw i atrakcji w mieście. Obserwowanie portalu pozwoli być na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Grudziądza oraz być na czasie z planowanymi wydarzeniami i inicjatywami społecznymi.

Autor : Aleksandra Kaniecka 

Aleksandra Kaniecka

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024