Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Czy może istnieć coś piękniejszego niż wyśmienita uczta muzyczna? Zdecydowanie nie! O niezapomniane muzyczne wrażenia zadbał Zespół Stare Dobre Małżeństwo. Ale się działo! Zobaczcie sami!

Grudziądz, znane miasto o bogatej historii i kulturalnym dziedzictwie, stało się areną niezapomnianego wydarzenia muzycznego, kiedy na jednej z lokalnych scen pojawił się zespół, który od lat zdobywa serca fanów swoją autentyczną muzyką

 Stare Dobre Małżeństwo

Koncert tej legendy polskiej sceny odbył się niedawno, przyciągając tłumy miłośników do Grudziądza, by wspólnie cieszyć się dźwiękami, które budziły wspomnienia i wywoływały emocje.

 

Zespół Stare Dobre Małżeństwo, istniejący od ponad trzech dekad, to prawdziwa ikona polskiej muzyki. Ich twórczość nasycona jest tekstami pełnymi głębokich przemyśleń i melodyjnymi kompozycjami, które wpisują się w historię polskiej muzyki. Nie dziwi więc fakt, że koncert w Grudziądzu stał się jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych w naszym regionie i sprawił, że sala Centrum Kultury Teatr wypełniła się aż po brzegi!

To właśnie jedna z tych formacji, której twórczość zdołała przetrwać próbę czasu, a ich utwory są nadal śpiewane przez kolejne pokolenia. Grupa Stare Dobre Małżeństwo wykształciła się z męskiego duetu wokalno-gitarowego, tworzącego w początkach lat 80. XX wieku, w skład którego wchodzili: Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz, wówczas uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Drawsku Pomorskim.

W obecny skład zespołu wchodzą:

  • Krzysztof Myszkowski – śpiew, harmonijka, gitara
  • Tomasz Pierzchniak – kontrabas, gitara basowa, stick
  • Wojciech Czemplik – skrzypce, mandolina, cymbały, piła

oraz bliscy współpracownicy

  • Arkadiusz Osenkowski – saksofon
  • Karol Szymanowski – wibrafon
  • Stanisław Szczyciński – instrumenty klawiszowe
  • Jose Torres – instrumenty perkusyjne

Muzyka, która nie tylko łączy pokolenia, ale ukazuje prawdziwe piękno poezji i nadaje jej zupełnie inny wymiar – wymiar muzyczny. W trakcie koncertu zespół zaskakiwał fanów także nieco mniej znanymi utworami, co sprawiło, że nawet najbardziej wtajemniczeni miłośnicy mieli szansę doświadczyć czegoś nowego. Stare Dobre Małżeństwo udowodniło, że ich twórczość jest jak dobra książka – im więcej się ją poznaje, tym bardziej fascynująca staje się podróż przez ich muzyczny świat.

 

Achhh, co to był za piękny wieczór!

 

A co możemy zrobić, aby nie przegapić kolejnych wspaniałych muzycznych podróży? Odpowiedź jest prosta! Kalendarz Co? Gdzie? Kiedy? portalu Grudziądz Miasto Otwarte, który z pewnością pozwoli zaplanować najbliższy czas wolny i wypełnić go wspaniałymi wydarzeniami!

 

fot. Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

fot. Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Dzień Kobiet w Solankach
3 marca 2024
„Stop War Take Photo” – relacja z wystawy zdjęć Macieja Kastnera w Muzeum
2 marca 2024
Sześciu wspaniałych w Muzeum Handlu Wiślanego
2 marca 2024
Zapraszamy do Teatru na spektakl dla dzieci – „Pinokio”
2 marca 2024
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2024
Kalendarz Biblioteczny marzec 2024
1 marca 2024