Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Kolejne wydarzenie z cyklicznych spotkań w CKU

24 października w Auli Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyła się wystawa pt. WSPOMNIENIE LATA.

Założycielem tych przemiłych spotkań jest nieoceniony Dariusz Dłużyński – artysta amator. Pasja to Jego Drugie imię.
To On wprowadzał nas w tajniki i opowiadał o szczegółach spotkania.

Grudziądz i okolice są przepełnione fascynującymi ludźmi. Nie można im odmówić artyzmu w każdym calu. To właśnie Oni uświetnili  TSPK  swoimi rękodziełami, fotografiami, witrażami rzeźbami. Osobiście najbardziej bliskie memu sercu są rzeźby pana MF. Artysta powrócił do swojej pasji ku mojej niekrytej radości.

Towarzyszyło nam zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Miłośników Malarstwa  – Kontrasty.

Twórcze spotkania same w sobie mają wiele z magii, czaru i eteryczności.
Czytanie wierszy na forum, dla współtowarzyszy. Czasem mam ciarki a niekiedy łza się zabłąka na policzku. Tak już u nas jest – otwieranie siebie przed publicznością i wychodzenie z zabieganej codzienności. Polecam każdemu spróbowania innej formy spędzania czasu.

Każda postać i format twórczości są bardzo mile widziane. Mieliśmy również okazję wysłuchania skeczu Marii Czubaszek. Niewątpliwie naładowało towarzystwo dobrym humorem.

Nie da się zapomnieć o występie Wiktora Rutyny, który zaśpiewał nam poruszające utwory, m.in urzekający…., energetyzujący. Z pewnością wzruszył on swoją wrażliwością nie jedną osobę wśród słuchaczy.

O sensowności naszych spotkań nie trzeba mówić świadczą o nich owacje na stojąco dla artystów od innych artystów. Czy Warto Je kontynuować? Oczywiście i bez wątpienia. Kolejnym pozytywnym aspektem spotkania była różnica wiekowa, pojawiła się młodzież, jak i osoby starsze, co świadczy o tym, że sztuka potrafi łączyć i zbliżać pokolenia w miłej i twórczej atmosferze.

Gorąco polecam! Odwiedzajcie Twórcze Spotkania Przy Kawie i śledźcie nasz portal, bo gdy przejdziesz przez niego będziesz wiedział Co? Gdzie? Kiedy? i nie tylko:)

 

Sandra Elwertowska

w obiektywie
Poznajmy się!

Tym chemy Cię zainteresować

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024