Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Spektakl to idealna odskocznia od życia w świecie Internetu. Dzieci dzięki takim przedstawieniom uczą się adaptacji, poznają kulturę oraz literaturę.

 

Na tytułowym spektaklu pojawiło się sporo najmłodszych z klas szkoły podstawowej. Teatralną widownię również odwiedziła młodzież oraz dorośli. 

Przedstawienie “Pinokio” będzie można zobaczyć w tym tygodniu jeszcze 12.10 (czwartek) o godzinie 9:00 i 11:00, a w następnym tygodniu 17,18,19 października w godzinach 9.00 oraz 11.00. 

 
Pinokio to bajka, która opowiada o majsterkowiczu Dżepetto, wystrugał on drewnianą zabawkę o imieniu Pinokio. Łączy ich piękna więź, ojca i syna. Pociecha sprawia dużo problemów wychowawczych swoim zachowaniem, bardzo często jest naiwny. Gdy ojciec zachorował syn postanawia się zmienić, aby ten szybciej wyzdrowiał. 

 

Na widowni przez cały spektakl było słychać śmiechy i chichy dzieci. W rozmowie z najmłodszymi dowiedziałam się, że bardzo im się podobało i czekają na więcej takich wydarzeń. Szczególnie podobała, im się integracja aktorów z widownią. 

 
Zbigniew Kulwicki to reżyser związany z grudziądzką sceną teatralną, laureat nagrody “Zasłużony dla kultury polskiej”. Podczas pandemii COVID-19 mieszkańcy osiedla Lotnisko mieli możliwości wysłuchania koncertu artysty. 

 
Zapraszamy także na kolejne przedstawienie w reżyserii Pana Zbigniewa pt. „Pogromca Smoka Jabberwocka”. Odsłona spektaklu odbędzie 24 października o godzinie 9:00 koszt 14 zł. 
 

Po więcej aktualności zapraszamy na stronę www.grudziądzmiastootwarte.pl oraz na naszego Facebooka.  

 
 

Autor: Aleksandra Kaniecka  

Aleksandry Kanieckiej

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

 Koncert „Ave Maria” na Dzień Mamy.
21 maja 2024
Trzy różne spojrzenia na miłość – Grudziądz w Waszym obiektywie
21 maja 2024
Wyróżnienie dla stulatków
21 maja 2024
„Prosto z natury” – relacja z wystawy fotografii Magdaleny Hausman w Klubie Centrum Spółdzielni Mieszkaniowej
21 maja 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
21 maja 2024
Noc Muzeów 2024 – Czas spędzony pod znakiem sztuki, muzyki, wiedzy i zabawy.
21 maja 2024