Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

26 września o godzinie 17:00 odbyło się Twórcze Spotkanie przy Kawie. Po wakacyjnym czasie, cykliczne spotkania wracają do pierwotnego miejsca – biblioteki w Centrum Kształcenia Ustawicznego na ulicy Legionów.

Twórcze Spotkania to oddolna inicjatywa kulturalna. Każdy, bez względu na wiek czy doświadczenie, jest mile widziany. Przy kawie i ciastku, uczestnicy dzielą się swoją wyobraźnią i polotem artystycznym. Na spotkaniach liczy się kreatywność. Przedstawiane są głównie utwory wierszowane, ale też proza poetycka. Mile widziane są też piosenki, obrazy i inne pomysłowe kompozycje.

Na spotkaniu organizowanym przez Dariusza Dłużyńskiego, grudziądzkiego autora, amatorzy oraz bardziej doświadczeni poeci, mogli podzielić się swoimi utworami w przyjaznym, ciepłym gronie i w miłej atmosferze.

,,Początkowo projekt miał nazywać się Twórców Spotkanie Przy Kawie. Przez zwykły błąd, mamy Twórcze Spotkanie. Tak jest lepiej. Przychodzą tu nie tylko osoby tworzące, ale też ludzie, którzy chcą zaczerpnąć kultury, lubią słuchać i dyskutować”– opowiadał Dariusz.

Na wtorkowej ,,sesji” odczytano teksty o różnorodnej tematyce. Pojawiły się wiersze o Grudziądzu, a wraz z nimi rzetelna dyskusja.

W czasie wydarzenia nie zabrakło śmiechu, ale też i skupienia. Sympatyczni uczestnicy tworzą aurę idealną do dzielenia się sztuką.

Organizatorzy zapraszają na spotkanie wszystkie artystyczne dusze oraz osoby pasjonujące się szeroko pojętą kulturą już w najbliższy wtorek.

 

Autor: Wiktor Bergmański

Wiktora Bergmańskiego

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Relacja z Ultramaratonu Rowerowego – dla prawdziwych wojowników!
27 maja 2024
W miniony weekend na terenie Grudziądzkiej Mariny nad Wisłą odbył się Festyn Integracyjny
27 maja 2024
Do 5 czerwca br. trwa Plebiscyt Cuda Polski organizowany przez redakcję magazynu National Geographic Traveler.
27 maja 2024
Koncert “Ave Maria” z okazji Dnia Mamy
27 maja 2024
27.06 – Dzień Samorządu Terytorialnego
27 maja 2024
Święto Województwa już wkrótce
27 maja 2024