Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Powstaliśmy z dobrej idei – dzielenia się tym co mamy, jako Grudziądz, najlepsze…
Przekazujemy w Wasze ręce Naszą pracę – bardzo mocno zaangażowanych pasjonatów!
Poznaj Naszą inicjatywę – spójrz naszymi oczyma!
Wierzymy, że symbol Otwartej Bramy Wodnej to nie tylko pusty frazes – to nasza nowa rzeczywistość!
Przeczytajcie w całości nasz Artykuł od Adama Milewskiego.

Symbolem naszej strony jest otwarta Brama Wodna. To historyczne przejście pozwalało na swobodny przepływ ludzi, zwierząt i towarów w obie strony.

GRUDZIĄDZ MIASTO OTWARTE

Dziś ludzie docierają do Grudziądza wieloma drogami.
Każda osoba przybywająca do miasta wnosi do niego
swoją historię, swoją wiedzę i umiejetności,
to co może przynosić korzyści jej i dawać pożytek nam wszystkim.

Grudziądz Miasto Otwarte jest portalem internetowym, przez który zapraszamy współczesnych grudziądzan, mieszkańców okolicy i turystów do świata wirtualnego, w którym ich historię, działania i wytwory mogą zaistnieć na większą skalę i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Jako mieszkańcy miasta jesteśmy otwarci na innych, ich idee, działania, pracę. Jesteśmy otwarci na inicjatywy społeczne, kulturalne, edukacyjne, sportowe i biznesowe. Wynika to ze świadomości jak bogate jest grudziądzkie życie publiczne, jak wiele dzieje się rożnych zdarzeń angażujących naszych sąsiadów, znajomych, krewnych – ludzi, których znamy.

Pomimo tego, że tak dużo rzeczy wydarza się w mieście, nigdy nie było portalu integrującego te wszystkie wiadomości. Imprezy organizowane przez instytucje czy stowarzyszenia publikowane był w określonych miejscach o wąskim zasięgu i czasami nie zostawał po nich żaden historyczny ślad. Postanowiliśmy to zmienić.

Grudziądz Miasto Otwarte to portal, który otworzył swoją bramę dla wszystkich ludzkich inicjatyw w mieście i okolicy. Robimy to przez gromadzenie informacji o zdarzeniach w zakładce „Co, gdzie kiedy?” oraz w formie wygodnego kalendarium, które każdy może zaimportować sobie do własnego plannera. Staramy się zdobywać takie informacje na różne sposoby, aby to kalendarium było jak najbardziej kompletne.

W naszych Aktualnościach staramy się przedstawić bliższe informacje o zdarzeniach, które pojawiają się tam w okolicy dnia, w którym odbywa się impreza.

Najważniejsze zaś, że staramy się być na tych imprezach cały czas, aby rzetelnie przedstawić ich nastrój wszystkim zainteresowanym. Chcemy stworzyć pamiątkę ze zdarzeń i emocji, które poruszały ich uczestników. Nastawiamy się na wszystkich ludzi, dzięki którym wydarzają się w Grudziądzu działania społeczne, kulturalne, sportowe i biznesowe. Chcemy dotrzeć do osób, które dzielą się swoimi pasjami, dają nam rozrywkę, pomagają innym, tworzą nowe inwestycje czy oferują pracę. Staramy się przekazać maksymalnie dużo informacji i zdjęć ze zdarzeń, aby każdy odnalazł tam siebie. Pamiętamy o tym, że za sceną tych wydarzeń stoją organizatorzy, zespoły techniczne i osoby, które dbają o porządki. Motywują nas ci ludzie.

Oprócz tego pracujemy nad tym, aby osoby, instytucje i inicjatywy znaczące dla miasta, znalazły swoje trwałe miejsce w odpowiednich zakładkach. Twórcy, artyści, nauczyciele, księża, biznesmeni i inne ważne historycznie postacie zasługują na przedstawienie ich dorobku całemu światu. Staramy się systematycznie uzupełniać biogramy takich osób i przeprowadzać z nimi wywiady. Naszym celem jest stworzenie w miarę pełnej bazy wiedzy o ważnych osobach i o tym co dobrego dały miastu. Otwieramy się na historię tych ludzi aby ślad o nich dostępny był dla każdego.

Nasz zespół jest otwarty na współpracę, ze wszystkimi. Nie mamy stałej redakcji a jedynie dwie osoby koordynujące zbieranie informacji i stronę graficzną portalu. Jesteśmy otwarci na osoby młode i freelancerów, trzon naszego zespołu to uczniowie ostatnich klas szkół średnich, które maja szansę spróbować swoich sił w dziennikarstwie. Dlatego cały czas zachęcamy do współpracy, dzielenia się swoją wiedzą, filmami i zdjęciami.