Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

GRUDZIĄDZ ARENĄ BALONOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA

Przed budynkiem Ratusza odbyła się dziś, tj. 24 lipca, konferencja poświęcona organizacji VI FAI Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów, które będą miały miejsce w Grudziądzu w dniach 21-26 sierpnia. W dzisiejszym wydarzeniu wzięli udział m.in. Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz senator RP Ryszard Bober.

Podczas konferencji zabierali też głos zawodnicy i przedstawiciele Ratusza, w tym prezydent Maciej Glamowski i wiceprezydent Szymon Gurbin. Konferencja nie mogłaby odbyć się bez udziału przedstawicieli Grudziądzkiego Klubu Balonowego, który organizuje Mistrzostwa pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Lotniczej oraz Aeroklubu Polskiego.

Udział w Mistrzostwach weźmie 45 zawodników z 17 krajów świata, m.in. z Brazylii, Japonii, USA, Kanady i Niemiec. Mistrzostwom towarzyszyć będzie fiesta balonowa, podczas której kilkanaście balonów weźmie udział w codziennych rodzinnych piknikach balonowych.

Łącznie na niebie nad Grudziądzem pojawi się aż 60 balonów. To, że Mistrzostwa będą odbywać się właśnie tutaj, nie jest rzeczą przypadku. Grudziądz może się wszak poszczycić ponad stuletnią tradycją lotniczą (o której przypomniał dziś prezydent Maciej Glamowski), a Grudziądzki Klub Balonowy działa już od ponad ćwierćwiecza. Wspomniana tradycja wciąż żyje, a Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów to największa lotnicza impreza w Polsce oraz największa balonowa impreza w Europie.

Wyjątkowy charakter sierpniowego wydarzenia wynika też z faktu, że są to pierwsze Mistrzostwa Świata, których gospodarzem jest Grudziądz. Odbywać będą się pod patronatem Ministra Sportu, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, senatora RP Ryszarda Bobera oraz prezydenta Grudziądza. Urząd Miejski w Grudziądzu jest jednym z podmiotów, które wydarzenie to sfinansują.

Marcin Mielnicki
Urząd Miejski w Grudziądzu

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024
Wystawa poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w Muzeum
23 lipca 2024
Grudziądzka Jesień Poezji – XXIX Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie
23 lipca 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
23 lipca 2024