Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Udana inauguracja sezonu Olimpii Grudziądz

A więc jednak! Dobrą formę, jaką prezentowali zawodnicy Olimpii Grudziądz w meczach przedsezonowych, udało się przenieść na spotkanie o stawkę. Drugoligowy beniaminek pokonał Sandecję Nowy Sącz, czyli zespół, który ubiegły sezon zakończył na ostatnim miejscu 1 Ligi, dzięki czemu już po pierwszej kolejce na koncie GieKSy pojawiły się punkty.

W mecz lepiej weszli goście – przez pierwsze minuty gra toczyła się głównie w pobliżu bramki grudziądzan, a piłkarze Sandecji raz po raz próbowali atakować bramkę Adriana Olszewskiego. Choć nie kreowali żadnych groźnych okazji, to ciągły napór opłacił się, ponieważ obrona Olimpii w końcu popełniła błąd, a potknięcie jednego z zawodników pozwoliło zawodnikom z Nowego Sącza wedrzeć się w pole karne i pokonać bramkarza, otwierając wynik meczu w 13. minucie.

Dość wczesna strata bramki mogła wywołać u niektórych czarne myśli, jednak Biało-Zieloni bardzo szybko ruszyli do odrabiania strat. Już po kilku minutach ofensywny zawodnik Olimpii znalazł się w polu karnym, a wskutek spóźnionej interwencji obrońcy podyktowany został rzut karny. Ten pewnie wykorzystał Kostyantyn Cherniy, dając w 18. minucie wyrównanie.

Jeszcze w pierwszej połowie ten napastnik Olimpii zdołał umieścić piłkę w bramce ponownie, dzięki czemu do szatni reprezentanci grudziądzkiego klubu schodzili z prowadzeniem.

Druga część tego starcia to kolejne uderzenie Sandecji. Piłkarze w niebieskich koszulkach znów zaczęli zbliżać się do bramki Biało-Zielonych, którzy potrzebowali kilku minut, żeby wejść na pełne obroty i odzyskać polot. W tym czasie zmieniła się także aura – słońce skryło się za chmurami, a początkowo nieśmiało kapiący deszczyk przerodził się w sporą, choć na szczęście dość krótką, ulewę.

Zdecydowana większość meczów piłkarskich wiąże się z pokazaniem przez sędziego prowadzącego mecz co najmniej jednej żółtej kartki. W tym spotkaniu kartonik tego koloru również  ujrzało kilku zawodników (więcej po stronie grudziądzan, choć nie oznacza to, iż grali oni agresywniej – statystyka fauli wskazuje bowiem, że goście faulowali częściej). Ciekawą i niecodzienną historią okazało się jednak pokazanie czerwonej kartki piłkarzowi Sandecji. Mimo to rywale Olimpii kontynuowali mecz w pełnym składzie. Dlaczego? Ponieważ wykluczony za niesportowe zachowanie został będący na rozgrzewce w pobliżu boiska rezerwowy. Choć mecz nadal odbywał się z udziałem dwudziestu dwóch zawodników, zgodnie z przepisami osoba (może to być także członek sztabu trenerskiego), która ujrzała czerwoną kartkę, musi opuścić boisko i udać się do szatni, co też wykluczony zawodnik uczynił przed wznowieniem gry.

Chwilę po tym wydarzeniu Olimpia ocknęła się, a bardzo ładnym strzałem popisał się młody Konrad Gutowski, podwyższając w 78. minucie prowadzenie gospodarzy. Radość na trybunach udzieliła się także pogodzie, ponieważ po chwili chmury rozstąpiły się i znów na niebie królowało słońce.

Wynik nie zmienił się do końca spotkania, dzięki czemu Olimpia Grudziądz w pierwszej kolejce eWinner 2 Ligi pokonała Sandecję Nowy Sącz 3:1. Po zakończeniu spotkania piłkarze celebrowali sukces wspólnie z kibicami, którzy nie stracili wiary nawet po słabym początku i przez cały mecz zagrzewali swoich zawodników do walki licznymi przyśpiewkami. Zebrani na stadionie fani Grudziądzkiego Klubu Sportowego odwdzięczyli się za ten sukces gromkimi brawami. Pozostaje trzymać kciuki, aby po tak udanym wejściu w sezon podtrzymać dobrą dyspozycję i pokazać ją również w kolejnych spotkaniach, także w tym najbliższym, który odbędzie się już za tydzień – 29 lipca na Stadionie Miejskim w Grudziądzu.

Autor: Filip Kołakowski