Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Twórcze Spotkanie Przy Kawie – Dariusz Dłużyński

Rozmowa z Dariuszem Dłużyńskim

– założycielem grupy Twórcze Spotkania Przy Kawie.

Dariusz Dłużyński to grudziądzki twórca oraz założyciel Twórczych Spotkań Przy Kawie, współzałożyciel grudziądzkiej Grupy Literackiej „Kwadryga”, organizator wielu wystaw artystycznych oraz wydarzeń kulturalnych. Efektami jego pracy są między innymi tomiki: „Bo ja proszę pani… śnię”, czy „Schody życia”.
Dariusz Dłużyński: Twórcze Spotkania Przy Kawie powstały po kilku zorganizowanych przeze mnie wystawach, kiedy zroumiałem, że w Grudziądzu jest potrzeba, żeby się spotykać, żeby się ze sobą łączyć. Celem Twórczych Spotkań Przy Kawie jest przede wszystkim integrowanie ze sobą ludzi, stworzenie miejsca dla grudziądzkich twórców i pasjonatów różnnego rodzaju sztuki; pozwolenie innym na otworzenie siebie w sposób artystyczny. Do grona Twórczych Spotkań Przy Kawie z radością przyjmujemy wszystkich chętnych – od młodych artystów, których dotychczasowa twórczość nie ujrzała światła dziennego, aż po doświadczonych już twórców, czy nawet pasjonatów poezji czy innego rodzaju sztuki. Podczas spotkań wiele ze sobą rozmawiamy – dyskutujemy na temat wszelkiej sztuki, a więc oczywiście poezji, ale również malarstwa, muzyki, fotografii i tym podobnych; dzielimy się również tym, co jest skutkiem naszej pracy i inspiracji. Efektem naszych spotkań jest niedawno wydany tomik – „Aromat Poezji”, w którym można odnaleźć utwory młodych uczestników TSPK.
Twórcze Spotkania Przy Kawie odbywają się regularnie we wtorki. O ich datach oraz godzinach dowiecie się w zakładce „Co? Gdzie? Kiedy?” na naszej stronie.
Autorka Paulina Janikowska

GALERIA

zdjęcia Paulina Janikowska

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Wakacyjne spacerki z Przewodnikiem
25 czerwca 2024
1 lipca o godzinie 11.00 odbędzie się uroczyste otwarcie „Galerii Jednego Okna” przy ul. Spichrzowej 29.
25 czerwca 2024
Stypendia artystyczne
25 czerwca 2024
Bezpieczne Wakacje!
25 czerwca 2024
Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu zaprasza wszystkich miłośników lasu na drugą edycję wydarzenia „Leśny Survival”!
25 czerwca 2024
DDD Rodzina dysfunkcyjna – Misja na Zdrowie.
25 czerwca 2024