Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Targi Edukacyjne Szkół Ponadpodstawowych

Szanowni Państwo,

w hali widowiskowo-sportowej na osiedlu Lotnisko odbywały się XIV Ogólnomiejskie Targi Edukacyjne Szkół Ponadpodstawowych. W drugim dniu Targów ich gościem była wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska.

Towarzyszyła jej Kamila Melkowska-Lemke, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Adresatami tego wydarzenia są uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz ich rodzice, także z obszaru okolicznych gmin. Udział w Targach przede wszystkim oznacza szansę zapoznania się z dostępną ofertą kształcenia szkół ponadpodstawowych. Niewątpliwą zaletą tego typu wydarzeń jest możliwość zaprezentowania szerokiej i różnorodnej gamy edukacyjnych możliwości w tym samym miejscu i czasie. Z danej jej w ten sposób szansy młodzież skwapliwie korzystała.

– Istotne jest – mówi wiceprezydent Róża Lewandowska – by młodzi ludzie podjęli świadomą i dojrzałą decyzją o wyboru przyszłego kierunku kształcenia. Jest to wszak wybór, który w znaczącym stopniu zdeterminuje całe ich życie, określając ich zawodową przyszłość.

Tegoroczne Targi odbywały się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Jest to jedno z największych tego typu wydarzeń, skupiające lokalne placówki ponadpodstawowe w jednym miejscu i w tym samym czasie.

GALERIA

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024
Wystawa poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w Muzeum
23 lipca 2024
Grudziądzka Jesień Poezji – XXIX Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie
23 lipca 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
23 lipca 2024