Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Ogromne emocje na początek sezonu!

Inauguracja sezonu 2023 PGE Ekstraligi w Grudziądzu.

W Wielką Sobotę na stadionie przy Hallera 4 zdecydowanie nie brakowało emocji. Po zimowej przerwie od żużla, trybuny znów wypełniły się po brzegi mnóstwem fanów żółto-niebieskich. GKM Grudziądz podjął częstochowskiego Włókniarza. Mimo niezbyt dobrego początku i długo utrzymującej się przewagi rywali, spotkanie zakończyło się remisem 45-45.

Pokaz pełni swoich umiejętności zaprezentował przed kibicami szczególnie Nicki Pedersen, który wygrał wszystkie biegi, w których brał udział, a więc dołożył do wyniku aż 18 punktów. To bardzo budujące, ponieważ nowy kapitan GKM-u wrócił niedawno po długim czasie leczenia i rehabilitacji, które przechodził po wypadku w zeszłym sezonie.

Poza Nickim debiut w drużynie Gołębi zaliczyli w tym spotkaniu Gleb Czugunov, Max Fricke (obaj 8+1 pkt) oraz Mateusz Szczepaniak (2+1 pkt). Poza nimi GKM reprezentowali Frederik Jakobsen (6+2 pkt), Kacper Pludra (3+1 pkt), Wiktor Rafalski i Kacper Łobodziński.

Kibice jak zwykle nie zawiedli. Cały stadion nieprzerwanie dopingował żółto-niebieskich. Żużel cały czas stanowi bardzo ważny element życia miasta.

Już 14 kwietnia GKM zmierzy się w Gorzowie Wielkopolskim z tamtejszą Stalą. Kolejne spotkanie na H4 już za dwa tygodnie z Unią Leszno!

Artykuł: Choderny Gracjan

GALERIA

zdjęcia Kamil Danielewicz

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024
18 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków – relacja ze spaceru po Parku Miejskim
19 kwietnia 2024
Do 21 kwietnia zapisy na Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego do Rulewa
19 kwietnia 2024
Grudziądza Wiosna Teatralna – ostatni weekend
19 kwietnia 2024