Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Drużyna siatkarek KS Stal Grudziądz nie ma sobie mocnych

Zaledwie kilka dni temu drużyna siatkarek trenujących w klubie KS Stal Grudziądz pod czujnym okiem trenera – Konrada Biernackiego wzięła udział w Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski, który odbywał się w Opolu.

„Turniej rozpoczęliśmy od spotkania z zespołem SMS Ostrów Łaskovia Łask. Nasze zawodniczki starały się nawiązać równorzędną walkę ze srebrnymi medalistkami zeszłorocznych MP młodziczek, jednak tylko w trzecim secie udało im się nawiązać walkę niemalże do samego końca. Mecz przegrywamy ostatecznie w stosunku 0:3 (15:25, 15:25, 19:25).

Tego samego dnia nasze zawodniczki rozegrały drugie spotkanie fazy grupowej, tym razem z gospodyniami, drużyną ECO UNI Opole. W tym spotkaniu mieliśmy swoje szanse na wygranie setów, a nawet i spotkania. Niestety w pierwszych dwóch setach końcówki nie poszły po Naszej myśli. Trzeci set rozpoczęliśmy dużo lepiej i do samego końca kontrolowaliśmy w nim wynik, niestety czwarty set to już dominacja gospodyń. Ostatecznie, mecz przegrywamy 1:3 (22:25, 22:25, 25:23, 12:25)

Z bilansem dwóch porażek, pozostał Nam już tylko mecz o piąte miejsce, z zespołem UKS Green Volley Ełk. W tym spotkaniu okazję do gry miały wszystkie zawodniczki, z myślą o odpoczynku dla podstawowych zawodniczek, które już myślami skupiały się na nadchodzących Finałach Wojewódzkich Młodziczki. Mecz kończymy porażką 2:3 (22:25, 25:23, 14:25, 25:16, 13:15)” – mówi trener siatkarek Konrad Biernacki.

Porażka nie zawsze musi oznaczać słabość; należy pamiętać, że jest to doskonała lekcja a przede wszystkim wspaniała przygoda dla młodych i ambitnych siatkarek. Kapitan-ka zespołu Weronika Wiśniewska przyznaje:

” Myślę, że ostatnie ćwierćfinały mistrzostw polski w kadet-ce zagrałyśmy bardzo dobrze, niestety nie udało się wygrać. Wróciłyśmy z nowym doświadczeniem i dalszą chęcią gry, nie poddałyśmy się po złym meczu i każdy mecz zagrałyśmy dobrze, pomimo przegranej pokazałyśmy, że walczymy jako młodsze zawodniczki. Teraz przygotowujemy się do finału wojewódzkiego młodziczek, w którym będziemy walczyć o medal już w ten weekend.”.

Będąc na jednym ze sparingów dziewczyn, z całą pewnością można powiedzieć, że siatkówka nie należy do prostych sportów. Trzymamy kciuki za wygraną!

„Do boju biernasie!” słychać radosny i głośny okrzyk przed każdym meczem.

  Zespół w składzie:

Konrad Biernacki (trener)

Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

Weronika Wiśniewska (kapitan)

Drzymalska Aleksandra

Gutowska Antonina

 

Jarowska Maja

Klimek Nikola

Koczur Martyna

Lica Magdalena

Mueller Milena

Rogulska Roksana

Rybandt Viktoria

Senica Julia

Talarowska Julia

Wieczorkowska Oliwia

Witkowska Julia

 

Żukowska Amelia

Reportaż i fotorelacja: Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

GALERIA

Zdjęcia: Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Rafał Rutkowski w Grudziądzu
22 marca 2023
MotoMarzanna Grudziądz 2023-03-19
22 marca 2023
stand up w Amuzie
22 marca 2023
JOGA TRENING DUSZY I CIAŁA – Geotermia Grudziądz
22 marca 2023
Obchody Dnia Mikołaja Kopernika Ekonomisty
21 marca 2023
W Oddziale Neurologii i Neuroimmunologii Klinicznej naszego Szpitala włączono chorą do programu leczenia pacjentów ze spektrum zapalenia nerwów wzrokowych i rdzenia (NMOSD) jako pierwszą osobę dorosłą w Polsce!
21 marca 2023