Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Drużyna siatkarek KS Stal Grudziądz nie ma sobie mocnych

Zaledwie kilka dni temu drużyna siatkarek trenujących w klubie KS Stal Grudziądz pod czujnym okiem trenera – Konrada Biernackiego wzięła udział w Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski, który odbywał się w Opolu.

„Turniej rozpoczęliśmy od spotkania z zespołem SMS Ostrów Łaskovia Łask. Nasze zawodniczki starały się nawiązać równorzędną walkę ze srebrnymi medalistkami zeszłorocznych MP młodziczek, jednak tylko w trzecim secie udało im się nawiązać walkę niemalże do samego końca. Mecz przegrywamy ostatecznie w stosunku 0:3 (15:25, 15:25, 19:25).

Tego samego dnia nasze zawodniczki rozegrały drugie spotkanie fazy grupowej, tym razem z gospodyniami, drużyną ECO UNI Opole. W tym spotkaniu mieliśmy swoje szanse na wygranie setów, a nawet i spotkania. Niestety w pierwszych dwóch setach końcówki nie poszły po Naszej myśli. Trzeci set rozpoczęliśmy dużo lepiej i do samego końca kontrolowaliśmy w nim wynik, niestety czwarty set to już dominacja gospodyń. Ostatecznie, mecz przegrywamy 1:3 (22:25, 22:25, 25:23, 12:25)

Z bilansem dwóch porażek, pozostał Nam już tylko mecz o piąte miejsce, z zespołem UKS Green Volley Ełk. W tym spotkaniu okazję do gry miały wszystkie zawodniczki, z myślą o odpoczynku dla podstawowych zawodniczek, które już myślami skupiały się na nadchodzących Finałach Wojewódzkich Młodziczki. Mecz kończymy porażką 2:3 (22:25, 25:23, 14:25, 25:16, 13:15)” – mówi trener siatkarek Konrad Biernacki.

Porażka nie zawsze musi oznaczać słabość; należy pamiętać, że jest to doskonała lekcja a przede wszystkim wspaniała przygoda dla młodych i ambitnych siatkarek. Kapitan-ka zespołu Weronika Wiśniewska przyznaje:

” Myślę, że ostatnie ćwierćfinały mistrzostw polski w kadet-ce zagrałyśmy bardzo dobrze, niestety nie udało się wygrać. Wróciłyśmy z nowym doświadczeniem i dalszą chęcią gry, nie poddałyśmy się po złym meczu i każdy mecz zagrałyśmy dobrze, pomimo przegranej pokazałyśmy, że walczymy jako młodsze zawodniczki. Teraz przygotowujemy się do finału wojewódzkiego młodziczek, w którym będziemy walczyć o medal już w ten weekend.”.

Będąc na jednym ze sparingów dziewczyn, z całą pewnością można powiedzieć, że siatkówka nie należy do prostych sportów. Trzymamy kciuki za wygraną!

„Do boju biernasie!” słychać radosny i głośny okrzyk przed każdym meczem.