Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

W najbliższy czwartek Polecamy Państwu szczególny wieczór z Dyskusyjnym Klubem Filmowym. Szczególny, ponieważ przed seansem zapraszamy na wernisaż fotografii „z poprzedniej epoki” autorstwa Piotra Bilskiego. Tytuł wystawy „Zaklęci w kadrze”.
Piotr w Grudziądzu najbardziej znany jest z wieloletniej pracy fotoreportera, ale fotografia to także jego pasja o czym będzie można przekonać się oglądając wystawę. Prezentowane zdjęcia to czarno-biała kolekcja, która urzeka nie tylko ciekawymi kadrami, ale także techniką w jakiej „kiedyś” wywoływało się zdjęcia.
Po wernisażu zapraszamy na seans filmu „Do widzenia, do jutra” reż. Janusza Morgensterna – tu nadal pozostaniemy w klimacie czarno-białych kadrów.
Początek o 19.00 zapraszamy

18 kwietnia    Teatr

Dyskusyjny Klub Filmowy

„Do widzenia, do jutra…” dramat psychologiczny (1960 Polska)

reż. Janusz Morgenstern

„Zaklęci w kadrze” Piotr Bilski
godz. 19.00    bilety 10 zł (przedsprzedaż), 15 zł (w dniu seansu)

 

„Do widzenia, do jutra…”- to debiut Janusza Morgensterna, wybitnego reżysera, scenarzysty i producenta filmowego, laureata Platynowych Lwów za całokształt twórczości podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2010 roku. Ten film to jeden z pierwszych refleksów francuskiej „nowej fali” w Polsce. Powstał na podstawie noweli Zbigniewa Cybulskiego pod tym samym tytułem.
Opowieść o romantycznym spotkaniu wakacyjnym polskiego studenta z córką zagranicznego dyplomaty, zakończonym rozstaniem. On wprowadza ją w swój świat, ona zatrzymuje się w nim tylko na chwilę. Historia o miłości dwojga młodych ludzi, którzy ze względu na swoją niedojrzałość nie są w stanie uratować rodzącego się uczucia. Subtelny i pełen sentymentalnego ciepła obraz egzystencjalnej młodzieży lat 50.

Obsada:
Zbigniew Cybulski, Teresa Tuszyńska, Grażyna Muszyńska, Jacek Fedorowicz,
Roman Polański

reżyser          Janusz Morgenstern

scenariusz     Zbigniew Cybulski, Bogumił Kobiela, Wilhelm Mach

zdjęcia          Jan Laskowski

scenografia   Roman Mann

kostiumy       Katarzyna Chodorowicz

montaż          Janina Niedźwiecka

muzyka         Krzysztof Komeda

Nagrody:

MFF, Melbourne

Srebrny Bumerang (Jan Laskowski)

MFF, Stratford

Nagroda za reżyserię (Janusz Morgenstern)

 

Piotr Bilski

Fotografowaniem zajmuje się od 1965 roku. Podczas służby wojskowej w JW 1955 w Chełmnie czyli 8 Szkolnym Pułku Samochodowym pełnił funkcję fotoreportera. Po powrocie do cywila wygrał konkurs fotograficzny „Grudziądz moje miasto” ogłoszony przez Gazetę Pomorską, gdzie  nagrodę wręczył mu, zapraszając do współpracy Leon Staniszewski, ówczesny fotoreporter GP. Tak rozpoczęła się współpraca z lokalną redakcją Gazety. Współpraca, która nieprzerwanie trwa do dnia dzisiejszego.

Piotr Bilski fotografię jako pasję rozwijał w Grudziądzkim Towarzystwie Fotograficznym „Konytasty”, gdzie prze długi okres pełnił funkcję wiceprezesa ds. Artystycznych.

Dziś, mimo że od wielu lat jest już na emeryturze, nie potrafi rozstać się z aparatem fotograficznym, cały czas dokumentuje i przesyłam czytelnikom bieżące wydarzenia.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Relacja z Ultramaratonu Rowerowego – dla prawdziwych wojowników!
27 maja 2024
W miniony weekend na terenie Grudziądzkiej Mariny nad Wisłą odbył się Festyn Integracyjny
27 maja 2024
Do 5 czerwca br. trwa Plebiscyt Cuda Polski organizowany przez redakcję magazynu National Geographic Traveler.
27 maja 2024
Koncert “Ave Maria” z okazji Dnia Mamy
27 maja 2024
27.06 – Dzień Samorządu Terytorialnego
27 maja 2024
Święto Województwa już wkrótce
27 maja 2024