Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Klimatyczne dźwięki w stylu „bossa nova” wśród zabytkowych murów ulicy Spichrzowej.

Klimatyczne dźwięki w stylu „bossa nova” dały się słyszeć wśród zabytkowych murów ulicy Spichrzowej. Jednych mogły przenieść w miejsca słonecznego południa, fiesty i zabawy, innym dać kojący spokój. To wszystko dzięki muzycznemu trio, które wystąpiło w Magazynie 44 by przekazać swoją dobrą energię.

 

Kim są twórczynie? Trio wystąpiło w składzie – Dagmara Cichocka – wokal, perkusjonalia, Magda Kruk – gitara, wokal, Marta Leszczyńska – cajon, perkusjonalia, wokal. Formacja została stworzona jako nowy projekt koncertowy dla zabawy muzyką, która cieszy artystki oraz publiczność. Dagmara Cichocka jako wokalistka przebyła już ciekawą drogę muzyczną – w tym występy uliczne, w których jednym z głównych elementów była interakcja ze słuchaczami. Efekt – doświadczyliśmy luźnej i przyjemnej atmosfery, gdzie znika dystans pomiędzy sceną a salą.

 

Co usłyszeliśmy? Jedne z najbardziej znanych utworów to Girl From Ipanema, Mas Que Nada, Agua de beber, One note samba. Klimaty bossa novy, jazzu – przyjemnych, kojących melodii.

 

Dla artystek styl koncertu jest kolejnym rozdziałem w muzycznych poszukiwaniach. Są otwarte na działania i tworzenie wspólnego autorskiego materiału – na co bardzo liczymy! – jednocześnie prowadzą już swoje projekty. Dagmara oraz Magda na co dzień grają razem w zespole Pipi Ya Jeli aka Żelki, który już niedługo będzie miał premierę płyty. Dodatkowo Dagmara właśnie wydała płytę z zespołem Goodly, a Magda ma premierę z zespołem Obrazek w maju. To nie koniec, bo w planach mają kolejne działania – Dagmara już w maju nagrywa płytę z kwartetem eksperymentalno-wokalnym Kosmia. Debiutantką była tu Marta – instrumenty perkusyjne – jednak sama tworzy już zespół i pracuje nad materiałem. Patrząc na mnogość działań – warto śledzić ich kariery!

 

Miejsce koncertu – Magazyn 44 razem z Lasem Kresek – wspierają działania muzycznych formacji, oferując scenę oraz projekty graficzne i promocyjne wydarzeń.

Autor: Mateusz Pawlik

 

Mateusz Pawlik

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Relacja z Ultramaratonu Rowerowego – dla prawdziwych wojowników!
27 maja 2024
W miniony weekend na terenie Grudziądzkiej Mariny nad Wisłą odbył się Festyn Integracyjny
27 maja 2024
Do 5 czerwca br. trwa Plebiscyt Cuda Polski organizowany przez redakcję magazynu National Geographic Traveler.
27 maja 2024
Koncert “Ave Maria” z okazji Dnia Mamy
27 maja 2024
27.06 – Dzień Samorządu Terytorialnego
27 maja 2024
Święto Województwa już wkrótce
27 maja 2024